neděle 19. ledna 2020 Doubravka

Na liberecké škole se objevil další případ žloutenky. Děti mají omezené aktivity a lékařský dohled

Od začátku roku eviduje Krajská hygienická stanice (KHS) celkem 119 případů akutní žloutenky typu A. V poslední týdnu se objevil další případ na liberecké základce.

Jedná se o stejnou základní školu, ve které se již jeden případ objevil. „V tomto případu nebyla zatím prokázána souvislost s probíhající epidemií,“ komentovala Zuzana Balašová, mluvčí KHS LK. Druhý případ se podařilo v posledním týdnu vyhledat v souvislosti s epidemií.

Ve škole, kde se žloutenka objevila, byla nařízena protiepidemická opatření. Vedle lékařského dohledu musely být omezeny i některé aktivity. „Jedná se zejména o návštěvy veřejných lázní a bazénů nebo například ubytování v místech, kde jsou společná hygienická zařízení,“ vysvětlila Balašová.

Dále mají děti v této škole omezené mimoškolní sportovní aktivity nebo kroužky. Tato omezení se ale netýká úplně všech žáků. „Na děti, které byly řádně očkovány, případně u kterých byla vyšetřením prokázána imunita vůči žloutence, se opatření nevztahují,“ dodala lékařka Jana Prattingerová, ředitelka odboru protiepidemického.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Foto pixabay.com

Štítky žloutenka, zdraví, Turnovsko, nemoc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.