neděle 31. května 2020 Kamila

Nemocných s COVID-19 v Libereckém kraji dál přibývá, je jich 121

Nemocných s COVID-19 v Libereckém kraji dál přibývá. Podle informací z ministerstva zdravotnictví (MZCR) testy prokázaly onemocnění u dalších čtyř lidí, aktuálně je v kraji 121 nemocných. Devět pacientů vyžaduje hospitalizaci, sedm jich leží na infekčním oddělení, dva na ARO, řekl mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář. Podle hygieniků se v kraji první dva lidé z nemoci uzdravili.

Podle informací z Krajské hygienické stanice v Liberci je nejvíc nemocných na Liberecku, nejméně prokázaných případů má Českolipsko. Celkově testovali hygienici v kraji 1514 lidí, u 54 rozhodli o karanténě. Další stovky lidí jsou v karanténě z rozhodnutí praktických lékařů.

V Libereckém kraji aktuálně fungují odběrová místa v Liberci, Jilemnici, České Lípě a Jablonci nad Nisou a otevřít by se dnes mělo také odběrové místo u nemocnice v Turnově. V kraji jezdí dvě odběrové sanitky. Testy zatím zpracovává laboratoř největší Krajské nemocnice Liberec, kde jsou schopni denně vyhodnotit zhruba 250 testů. Už v neděli by je měla začít zpracovávat i laboratoř druhé krajské nemocnice v České Lípě.

Autoři

Štítky koronavirus, Liberecký kraj, covid19

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.