čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

V Jablonci kvůli covidu-19 uzavřeli na dva týdny plavecký bazén

V Jablonci nad Nisou uzavřeli na dva týdny kvůli covidu-19 plavecký bazén, nákazu novým koronavirem tam potvrdily testy u dvou pracovníků. Preventivní opatření přijala i městská policie, která má rovněž dva nakažené. Strážníci proto znovu nasadili roušky, informovala mluvčí magistrátu Jana Fričová. V Jablonci a na Jablonecku přibylo v posledních týdnech nakažených, za posledních sedm dní tam testy odhalily 20 nových případů.

Ve čtvrtek potvrdily testy nákazu u druhého pracovníka plaveckého bazénu, dalších sedm lidí nechali hygienici otestovat. „Část zaměstnanců bazénu je v karanténě od pondělí 20. července, část čeká na odběry. Jablonecký bazén včetně zahrady se sluneční loukou jsme nuceni na minimálně 14 dnů uzavřít," řekl Jan Ullmann, jednatel společnosti SPORT, která bazén provozuje. Znovu by se měl bazén otevřít 4. srpna. „Otevření bazénu bude záviset také na tom, zda nebude mít pozitivní výsledek testu některý z dalších zaměstnanců," dodal Ullmann.

Vážení návštěvníci plaveckého bazénu, ❌BAZÉN JE AZ DO ODVOLÁNÍ UZAVŘEN. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ!❌ Ve čtvrtek 23. července...

Zveřejnil(a) SPORT Jablonec n.N. dne Čtvrtek 23. července 2020

Pozitivně vyšly testy také u dvou zaměstnanců městské policie. „Dalších 14 strážníků bylo testováno, dva z nich už mají negativní výsledek," řekl ředitel městské policie Roman Šípek. Městská policie podle něj přijala preventivní vnitřní opatření včetně toho, že strážníci ve službě nosí roušky. „Chceme tak chránit veřejnost. Dále provádíme pravidelnou ionizaci uvnitř naší budovy, vozidel, uniforem i pomůcek, které používáme. Jsme připravení reagovat na další změny v souvislosti s výsledky ostatních testů," dodal ředitel strážníků. Městská policie podle něj navzdory nákaze dál funguje, 24 hodin dohlíží v ulicích a v provozu je i linka 156.

V Libereckém kraji musí lidé od dnešního rána znovu nosit roušky ve zdravotnických zařízeních, v lékárnách i některých sociálních zařízeních. V jablonecké nemocnici otevřeli opět odběrové místo pro klienty, kterým nařídí testování hygienici nebo praktičtí lékaři. Podle náměstka jabloneckého primátora Davida Mánka (ANO) není důvod k panice. „Vše je pod kontrolou orgánů hygieny. Doporučujeme pouze dodržovat základní hygienická pravidla - mytí a dezinfekce rukou, dodržování dvoumetrové vzdálenosti. V případě, že na sobě budete pozorovat nějaké příznaky, zavolejte svému lékaři a prodiskutujte s ním další postup," doporučil Jablonečanům Mánek.

Autoři | Foto Bazén Jablonec

Štítky koronavirus, Jablonec, bazén

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.