sobota 24. října 2020 Nina

Nárůst počtu případů covidu v Libereckém kraji byl trojnásobný

Potvrzených případů onemocnění covidu-19 v Libereckém kraji v posledních dnech rychle přibývá. Za poslední týden jich bylo 415, což je skoro třikrát více než o týden dříve, vyplývá z dnešních údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Nárůst za poslední týden je v kraji nejvyšší od prvního zjištěného případu v březnu. Dosud největší přírůstek za sedm dnů byl za předchozí týden, a to 151 případů. Rekordní byl v tomto týdnu i počet pozitivně testovaných za 24 hodin, ve čtvrtek jich bylo 110. Předchozím maximem za 24 hodin bylo 83 případů ze středy. V prvním, zeleném stupni rizika, který znamená lokální ohniska a sporadické komunitní šíření, jsou v kraji všechny okresy s výjimkou Českolipska.

Od začátku března testy odhalily koronavirus u 1226 lidí z kraje, vyléčených je zatím 517 z nich a sedm lidí zemřelo. Za poslední týden ale nikdo. V republikovém měřítku méně nakažených v absolutním počtu od počátku pandemie má jen Karlovarský kraj. V přepočtu na 100.000 obyvatel jsou na tom lépe tři kraje, v Libereckém to je na 100.000 obyvatel 276 pozitivně testovaných lidí od prvního zjištěného případu.


Krajská hygienická stanice v Liberci eviduje aktuálně 583 aktivních případů, před týdnem jich bylo o 302 méně. Opět jde o rekordní číslo. Nejhůře je na tom Liberecko, na které připadá více než polovina případů v kraji. Tento region má v přepočtu na 100.000 obyvatel téměř 118 případů za posledních sedm dnů, což je skoro třikrát více než o týden dříve. Nejlépe si vede v kraji Českolipsko s 37 nemocnými na 100.000 obyvatel, tam jde o dvojnásobný nárůst.

Kvůli rostoucímu počtu případů v Libereckém kraji bude otevřené o tomto víkendu odběrové místo v liberecké nemocnici a po neděli přibude páté v kraji pro testování. Zajistí ho liberecká pobočka zdravotního ústavu. Od pondělí by měl navíc začít fungovat rezervační systém, aby se před odběrovými místy netvořily fronty.

Autoři | Foto FN Brno

Štítky koronavirus, Liberecký kraj, covid, nemoc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.