pondělí 20. září 2021 Oleg

V klášteře mají dovolenou tři chirurgické ambulance najednou. Lidé musí do nemocnice

Lidé, kteří v těchto dnech musí navštívit chirurgickou ambulanci, mají problém. Hned tři ordinace v klášterní poliklinice v Liberci si totiž vzaly tento týden dovolenou, pacienti se tak přesouvají do ambulancí krajské nemocnice, kde se tak výrazně prodloužila čekací doba.

Právě nemocnice na problém s prodloužením čekací doby upozornila. „Z důvodu nekoordinovaného uzavření tří chirurgických ambulancí Klášterní polikliniky bude pravděpodobně výrazně prodloužena čekací doba na ambulancích chirurgie a traumatologie Krajské nemocnice Liberec,“ uvedla nemocnice v úterý na sociálních sítích.

Problém se týká tohoto týdne, už příští týden bude zavřená jen jedna ordinace. Společný nepostup hodně lidí rozladil. „Bordel. Vše pro pacienty,“ uvedla například Irena Kopecká. „Proč koordinovat dovolené na chirurgické ambulaci, lidi si nějak ta zranění ošetří, ne?“ rýpla si také Helena Gajdošová

Někteří dokonce obviňují nemocnici, ta ale s klášterní poliklinikou nemá nic společného. Provozuje ji společnost EUC. Ta ale podle vyjádření pro Libereckou Drbnu dovolenou lékařů ovlivnit nemůže. „Lékaři chirurgických ambulancí nejsou zaměstnanci naší kliniky, tedy jejich ordinační hodiny ani volbu termínu dovolené nemůžeme nijak stanovit ani ovlivnit,“ vysvětlila mluvčí EUC Eva Pánová.

Už od příštího týdne se dvě ze tří ordinací v klášteře otevřou, jedna bude mít zavřeno až do 30. srpna.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Krajská nemocnice Liberec

Štítky nemocnice, poliklinika, klášter, euc, dovolená

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.