čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

V Libereckém kraji se čtvrtou dávkou očkuje v klášteře nebo u praktiků. Registrace se spustí v polovině srpna

Také v Libereckém kraji se postupně rozjíždí očkování čtvrtou dávkou proti covidu. Aktuálně očkují někteří praktičtí lékaři, očkuje se také v klinice EUC v libereckém klášteře. Od 15. srpna se opět půjde elektronicky registrovat.

„Stát spustí možnosti registrace v polovině srpna. Proto i liberecká krajská nemocnice může začít očkovat až od tohoto okamžiku. V tuto chvíli bez nutnosti registrace a rezervace termínu očkuje EUC Klinika v Klášterní ulici v Liberci. O druhou posilovací dávku si zájemce může také požádat svého praktika,“ uvedl krajský radní pro resort zdravotnictví Vladimír Richter (ODS).

Zájemci o čtvrtou dávku očkování by měli být v dobrém zdravotním stavu, další podmínkou pak je časový odstup minimálně čtyři měsíce od předchozího očkování. 

V EUC Klinice Liberec v Klášterní ulici je možné naočkovat se čtvrtou dávkou (tj. druhou posilovací) každý čtvrtek v čase od 15:30 do 19:00 hodin. Od 1. srpna bude tamtéž 4. dávka podávána zájemcům i každou středu od 8:00 do 12:00 hodin. V pátek v čase od 15:30 do 19:00 hodin klinika očkuje pouze první tři dávky (s registrací i bez registrace). Očkovací místo pracuje s vakcínami Pfizer, Moderna, Novavax.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto ZHK HK

Štítky očkování, covid, zdraví, zdravotnictví, Česká republika, euc, klášter, liberecký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.