Počasí dnes21 °C, zítra24 °C
Sobota 13. července 2024  |  Svátek má Markéta
Bez reklam

Nemocnice v Jablonci přemístí a rozšíří ambulance pro porodnici a gynekologii

Městská nemocnice v Jablonci nad Nisou zahájila rekonstrukci prostor, kam ještě letos přemístí ambulance pro porodnici a gynekologii. Jejich úprava bude stát skoro 16 milionů korun, z toho 15 milionů pokryje dotace od města. Stěhováním získají ambulance více místa, rozšíří se jejich nabídka i zvýší komfort pro pacientky, informovala mluvčí nemocnice Jana Luňáková.

„Nová gynekologická i porodnická ambulance bude ve všech ohledech lepší než ta současná. Především se zaměřujeme na rozšíření ultrazvukových vyšetření, urogynekologické poradny a ambulance dětské gynekologie. Kromě toho rozšíříme spektrum péče o specializované poradny prekancerózní, endometriozovou a myomovou," uvedla mluvčí.

Důležitým důvodem pro přemístění ambulancí je podle ní také oddělení ambulantního traktu od hospitalizačního. „Což zvýší komfort a soukromí pacientek. Významně se také zvýší prostor v ambulancích, což nám umožní poskytovat kvalitnější péči a zlepšit celkový zážitek pacientek při návštěvě naší ambulance," dodala.

Ambulance pro porodnici a gynekologii jsou zatím v přízemí chirurgického pavilonu. Nyní pro ně řemeslníci upravují část čtvrtého patra, kde dříve byly kanceláře vedení nemocnice a oddělení ARO a jednotky intenzivní péče. „Stavební práce a následné vybavování prostor nábytkem by mělo být hotové do konce srpna, poté bude následovat stěhování," uvedla Luňáková.

Podle ní do budoucna nezůstanou prázdné ani současné prostory gynekologicko-porodnické ambulance. „Budou využity pro rozšíření gastroenterologického oddělení," dodala mluvčí nemocnice.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Město Jablonec

Štítky ČR, nemocnice, stavby, Jablonec nad Nisou

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Nemocnice v Jablonci přemístí a rozšíří ambulance pro porodnici a gynekologii  |  Zdraví  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.