pondělí 30. listopadu 2020 Ondřej

Dobrovolníků je stále nedostatek. TULka vyzývá všechny studenty, aby se zapojili

Ačkoliv se studenti zdravotnické i pedagogické fakulty již zapojili do pomoci v souvislosti s koronavirem, dobrovolníků je stále pomálu. Rektor TULky tak vyzývá všechny ostatní studenty, aby se do pomoci zapojili.

V době koronavirové je vítána každá pomocná ruka. „Apeluji na všechny studenty, zapojte se,“ vyzývá rektor Miroslav Brzezina s tím, že celá řada studentů by mohla jistě pomoci například s hlídáním dětí, online výukou nebo doučováním.

Podle Brzeziny je pomoc potřebná zejména v rodinách zdravotníků a dalších, kteří pracují v první linii. Již před měsícem byli vyzváni k pomoci studenti fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické a přihlásilo se jich celkem 160. O dobrovolníky je velký zájem, všichni současní studenti zapojení do pomoci jsou ale již vytížení.

Pomoci mohou studenti všech fakult. Například studenti z technických oborů mohou pomoci s doučováním fyziky a matematiky. „Někdy nás rodiče žádají o doučování právě těchto předmětů. Sami jsou přetížení a kolikrát látce nerozumí,“ konstatovala Ilona Sovová z děkanátu Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL.

Právě na ni se mohou obracet případní dobrovolní studenti. Kontaktovat ji mohou ne e-mailu ilona.sovova@tul.cz.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto tul.cz

Štítky Liberecký, Liberec, TUL, univerzita

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.