čtvrtek 4. června 2020 Dalibor

Zlodějům neujdou ani auta zaparkovaná v lese

Českolipští kriminalisté se v posledních dnech zabývají hned dvěma krádežemi. V obou případech šlo o zloděje, kteří měli zálusk na zaparkovaná vozidla.

První takové vozidlo značky Škoda Octavia nechal majitel zaparkované v sobotu nedaleko obce Bezděz. „Zatím neznámý pachatel z tohoto vozidla odcizil v čase mezi třináctou a osmnáctou hodinou zelenou kartu, nabíječku na baterie a autokoberce,“ informovala policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Tento zatím neznámý zloděj způsobil škodu přes 7 000 korun. Vedle samotné krádeže totiž rozbil pravé přední okno. Vedle toho pátrají kriminalisté také po pachateli, který si o víkendu vyhlédl vozidlo v ulici Jihlavská v České Lípě. „Zloděj násilím vnikl do vozidla Škoda Octavia, ze kterého odcizil brašnu, láhev oleje, olej do serva, sadu žárovek, chladicí kapalinu a další věci,“ komentovala Sochorová.

I zde se škoda vyšplhala nad sedm tisíc korun. Kriminalisté, kteří oba případy řeší, připomínají, aby lidé v autech nenechávali nic, co by mohlo zloděje přilákat.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky zloděj, krádež, Českolipsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.