Aktuálně

Potvrzeno: kosterní ostatky nalezené ve Višňové patřily pohřešovanému muži z Frýdlantska více...

Liberecký hejtman Martin Půta odmítá, že do Senátu kandiduje kvůli imunitě více...

Tentokrát už doopravdy. Liberecká přehrada se začíná napouštět více...

Čmárali na dům liháčem. Vandaly zkrotili až strážníci

Autoři | Foto mucl.cz

Street art může mít hodně podob a třeba takové graffiti je otázkou vkusu. V některých případech ale nejde o umění ani při největším přimhouřením obou očí.

Třeba jako v případě dvou mužů na Českolipsku. Jeden z nich vznikl u dvojice mužů, kteří v odpoledních hodinách v ulici Malá na fasádě cizího domu chtěli ukázat, že do školy chodili, umí i číslovky a dokonce zvládnou jedno z nejznámějších anglických slovíček,“ sdělila mluvčí českolipských strážníků Eva Vlastníková.

Takové chování se samozřejmě nelíbilo kolemjdoucím, kteří zavolali městskou policii. Ta neměla problém osmatřicetiletého muže zadržet. Druhý muž sice z místa utekl, ale po chvilce se se strážníky opět shledal. Jeho kumpán sice z místa před příjezdem strážníků zmizel, ale během několika minut dal o sobě vědět v ulici Barvířská. Dotěrné a agresivní chování sedmadvacetiletého muže patřičně naštvalo oznamovatelku, která na jeho chování upozornila na tísňové lince 156,“ komentovala Vlastníková.

Jak se ukázalo, jednalo se o dalšího z umělců. Oba muži nyní čelí obvinění ze spáchání trestného činu poškození cizí věci.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky vandalové, Českolipsko, městská policie, strážníci, okres Česká Lípa

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.