úterý 27. července 2021 Věroslav

Policisté kontrolovali motorkáře. Zaměřili se na agresivní jízdu a nepovolenou rychlost

Dlouho očekáváné oteplení se dostavilo a s prvními opravdu jarními dny se na silnice vydali i motorkáři. Právě na ně si počíhali policisté, kteří se zaměřovali na bezohlednou a agresivní jízdu, nedovolenou rychlost nebo řízení pod vlivem.

Do akce vyrazilo celkem 39 policistů. Ti zkontrolovali bezmála 400 vozidel a odhalili na 89 přestupků a jeden trestný čin. „Celkem 38 přestupků se dopustili řidiči motocyklů,“ informovala Martina Frýdová za PČR. 

Nejčastějším prohřeškem řidičů byla vysoká rychlost nebo špatný technický stav. Další řidiči u sebe neměli řidičák nebo zelenou kartu. „Policisté také řešili nepoužití bezpečnostních pásů a jeden řidič držel při jízdě v ruce telefon,“ komentovala Frýdová. Většinu přestupků vyřešily na místě hlídky udělením blokové pokuty. Ve čtyřech případech oznámily případ do správního řízení.

Jediného trestného činu se dopustil řidič, u kterého dechová zkouška naměřila přes dvě promile. Je tak nyní podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tento čin mu hrozí tučná pokuta, zákaz řízení až na deset let nebo odnětí svobody až na rok. 

Hodnocení článku je 32 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto PČR

Štítky motorkáři, kontrola, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.