pátek 27. května 2022 Valdemar

Kvůli ledovce byly špatně sjízdné i hlavní tahy v kraji. U Jeřmanic došlo k hromadné nehodě

, aktualizováno 16. ledna 2022, 19:00

Kvůli námraze se na silnicích v Libereckém kraji v neděli navečer tvořila ledovka. Zhoršené podmínky byly i na hlavních tazích. V souvislosti s tím zasahovaly záchranné složky u řady dopravních nehod.

„Kvůli souvislé námraze jsou velmi těžko sjízdné všechny silnice na Liberecku, Jablonecku i Semilsku,“ sdělila na dotaz mluvčí policie Ivana Baláková. Policie v souvislosti s náledím eviduje zvýšený počet nehod. „O situaci jsme informovali správce komunikace,“ řekla Baláková. Policisté v čase od 17 hodin do 18:30 zasahovali na území Libereckého kraje u celkem 18 nehod.

Záchranné složky zasahovaly například na silnici první třídy č. 35. U obce Jeřmanice došlo k hromadné nehodě. Dle předběžných informací se zde mělo střetnout pět vozidel. „Řešíme několik hromadných dopravních nehod v souvislosti s mrznoucím deštěm na silnici I/35 ve směru z Turnova do Liberce u obce Dlouhý Most. Komunikace je dočasně uzavřena,“ informovali kolem šesté hodiny večerní hasiči na Twitteru. Na místo hasiči povolali také dopravní automobil dobrovolných hasičů z Dlouhého Mostu, který poskytne tepelný komfort účastníkům nehody. Dle aktuálních informací je doprava svedena do jednoho pruhu. „Na místě zůstávají hlídky a dohlíží na bezpečnost,“ uvedla Baláková.

Kromě této události vyjížděly složky IZS například do Liberce, kde došlo na silnici I/14 ke střetu dvou osobních automobilů. Další dvě vozidla se střetla na stejné komunikaci u Kunratic. Na Malé Skále pro změnu nabouralo auto do plotu. Další havárii automobilu evidovali policisté v Lomnici nad Popelkou v ulici Palackého. Dvě vozidla se střetla také na silnici I/14 mezi Jabloncem nad Nisou a Lučany nad Nisou. „Pokud nemusíte, na komunikace I/14 a I/35 vůbec nevyjíždějte, v opačném případě dbejte  za volantem zvýšené opatrnosti,“ dodala mluvčí s tím, že s vysokou opatrností jsou aktuálně sjízdné všechny hlavní tahy v kraji.

V souvislosti s dopravními nehodami byly převezeny do nemocnice dvě zraněné osoby. Vzniklé škody se týkají nejčastěji poškozených vozidel a svodidel.

Meteorologové pro dnešní den nevyhlásili žádnou výstrahu. Od zítřejší páté hodiny ranní bude ale v platnosti výstraha před silným větrem vydaná Českým hydrometeorologickým ústavem. Platit bude pro celý kraj i většinu České republiky do večerních hodin.

Hodnocení článku je 98 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZS LK

Štítky Liberecký, nehody, krimi, policie, hasiči

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.