pondělí 20. ledna 2020 Ilona

Nejčtenější

Sníh sice nepadá, podmínky pro lyžování se ale přeci jen trochu zlepšily

Přestože v údolích ani na horách není až na výjimky po sněhu ani památky. Skiareály v Libereckém kraji jsou v provozu, i když jen v částečném. Díky tomu, že ale nepřišla obleva, se daří alespoň uměle zasněžovat.

Semilské kino slaví úspěch. Zájem o něj každoročně stoupá

Kino Jitřenka navštívilo v průběhu minulého roku 29 tisíc návštěvníků. To je o celé dva tisíce diváků více než v roce předchozím. Kino navíc čeká redigitalizace.

Parkování v Turnově může řidičům usnadnit parkovací karta

Určitě to také znáte. Denně potřebujete zaparkovat a když už najdete místo, tak vás zdržuje ještě hledání automatu, zjišťování kolik a jak zaplatím... A přitom tohle můžete v klidu přeskočit, pokud si pořídíte parkovací kartu vydávanou městem Turnov.

Do zrekonstruované základky na 5. květnu se vrátil školní život

Liberecká základní škola 5.května prošla rozsáhlou rekonstrukcí a nyní už opět plně slouží výuce dětí. Do lavic se žáčci vrátili minulý týden.

Kraj má z daní o čtyři sta milionů korun víc. Peníze dá na silnice i do škol

Hlavně na investice použije Liberecký kraj vyšší daňové příjmy loňského roku. Rozdělit tak může přes 400 milionů korun. Požadavky jednotlivých resortů ale byly ještě o 160 milionů vyšší, řekla náměstkyně hejtmana Jitka Volfová (ANO). Nejvíc peněz...

O těžbě na Tlustci nerozhoduje kraj, ale báňský úřad, říká radní Jiří Löffelmann

Včera vydal radní Jiří Löffelmann prohlášení k aktuální situaci ohledně těžby na Tlustci. Podle radního se totiž v médiích objevily nepřesné informace.

Začíná devátá zimní olympiáda dětí a mládeže. Liberečtí v Karlových Varech obhajují prvenství

Necelá stovka mladých reprezentantů Libereckého kraje zamířila do Karlových Varů na Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže. Soutěže začínají už dnes, a právě liberečtí sportovci obhajují vítězství z minulých her.

Život Galilea Galileiho převedlo Naivní divadlo v Liberci do světa loutek

V sobotu na premiéře představí Naivní divadlo novou hru Hvězdný posel o životě slavného astronoma. Hra by měla nejen zaujmout, ale zároveň se v ní mohou děti naučit mnohému o životě Galileiho.

RECENZE: Na nože je zábavná detektivka s hvězdným hereckým obsazením

Starý dům, trhlá rodinka, pohádkové dědictví a mrtvola v podkroví - Toť osvědčený recept na standardní detektivku. Na Nože je však mnohem víc...

Návštěvníci Krkonoš si ochrany přírody váží. Někteří by ji dokonce zvýšili

Krkonoše každoročně navštíví tisíce návštěvníků. Většina z nich míří do hor za turistikou a výlety. A jak ukázal terénní výzkum, mnoho z nich si uvědomuje, že ochrana zdejší krajiny je více než důležitá.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.