Finanční dotaci na dopravu dvěma plaveckým klubům v Liberci schválili liberečtí radní, ve čtvrtek ji pak bude schvalovat ještě liberecké zastupitelstvo. Jde o dotaci na dopravu na tréninky, které kluby Slavia Liberec a Aqua Klub Liberec nemohou kvůli rekonstrukci bazénu na Tržním náměstí v Liberci realizovat ve svém domovském městě. Kluby tak jezdí trénovat do bazénů v Jičíně, Jablonci nad Nisou, Brandýse nad Labem nebo ve Stráži pod Ralskem. Dotace na dopravu činí za poslední dva měsíce roku zhruba 360 tisíc korun. V příštím roce počítá Liberec v rozpočtu na dopravu s částkou zhruba 4 miliony korun.
„Dotaci na dopravu sportovním klubům, určenou na zvýšené náklady spojené s uzavřením libereckého plaveckého bazénu jsme dopředu avizovali a jsem rád, že jsme se na ní s kluby dohodli. Zatím o ni projevily zájem dva plavecké kluby a sice Sportovní plavecký klub Slavia Liberec, z.s., a spolek AQUA KLUB Liberec, pobočný spolek Svazu českých potápěčů. Dotace je určena na dopravu do jiných plaveckých bazénů po dobu uzavření libereckého plaveckého bazénu, kde kluby obvykle trénují,“ říká náměstek primátora pro územní plánování, majetkoprávní záležitosti a sport Adam Lenert (ANO).
„Sportovní plavecký klub Slavia Liberec, z.s., podal žádost o dotaci ve výši 298 275 korun na projekt „Plavecké tréninky v době uzavření libereckého plaveckého bazénu“. Klub nyní využívá pro své tréninky plavecké bazény v Jablonci nad Nisou, ve Stráži pod Ralskem, Jičíně a Brandýse nad Labem. AQUA KLUB Liberec, pobočný spolek Svazu českých potápěčů, podal žádost o dotaci ve výši 63 455 korun na projekt „Doprava do okolních bazénů“. Klub nyní využívá pro své tréninky plavecké bazény v Jablonci nad Nisou a ve Stráži pod Ralskem,“ vysvětluje mluvčí libereckého magistrátu Jana Kodymová.
Doprava pro oba kluby je zajišťována jednak autobusovým dopravcem ČSAD Liberec a dále částečně vlastní automobilovou dopravou. Plánovaná doba realizace obou projektů je na měsíce listopad a prosinec roku 2024. „Chtěli jsme nejprve vyzkoušet, jak to bude fungovat a pak dotace pro kluby vypsat dál. V příštím roce na ně máme v rozpočtu připravené finance, je to jen o schválení v radě města a zastupitelstvu. Počítáme, že se bude jednat o částku zhruba 4 miliony korun,“ dodává Lenert.
Město kryje náklady spojené s dopravou v poměru 70:30. „70 % nákladů platí město, 30 % si platí sportovní oddíly samy. Myslím, že jde o nejlepší variantu, protože kdybychom tu dopravu měli soutěži my jako město, bude to složité. Takhle si plavci mohou cenu vysoutěžit sami a je to mnohem jednodušší. Podkladem pro vystavení dotace jsou faktury, které předkládají za objednání dopravy nebo vyúčtování automobilu s prokázáním využití a objednání hodin v příslušném bazénu,“ uzavírá Lenert.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.