sobota 22. února 2020 Petr

Je tu derby. Doufám, že lidé na stadion přijdou, říká trenér Slovanu Hoftych

Podobný zápas jako se Spartou, a to výsledkově i atmosférou a předvedenou hrou, by rádi zopakovali liberečtí fotbalisté. Ti se chystají na dvaapadesáté derby mezi Libercem a Jabloncem. Slovan loni svému soupeři nevstřelil ani gól, nyní to chce změnit.

Oba týmy se velmi dobře znají, v lize už odehrají dvaapadesáté vzájemné utkání. „Jablonec je velmi dobře poskládané mužstvo, díky Mírovi Peltovi to každý rok dokáží vhodně doplnit. Jsou velmi dobře připravení, s rychlým přechodem do útoku. Každé mužstvo má i slabší stránky, o těch, na které se chceme zaměřit, ale mluvit nebudu,“ řekl trenér Slovanu Pavel Hoftych.

Derby smazává rozdíly

Podle jabloneckého trenéra nebude hrát roli, že Slovan má o šest bodů méně a je v tabulce pod Jabloncem. „Liberec každoročně budí respekt, třikrát vyhrál ligu, pohár, hrál Evropskou ligu. Aktuálně na tom asi není tak, jak chtěl, ale v derby se aktuální forma maže, bude to těžké utkání,“ myslí si trenér Jablonce Petr Rada. 

Oba trenéři se shodli, že před a po zápase spolu budou mluvit, během zápasu se ale soustředí jen na zápas. „Oba jsme válečníci, v lize jsme se ve vzájemném duelu mockrát nepotkali, ale určitě jsme schopní spolu před i po zápase prohodit pár slov,“ dodal Hoftych.

„Respekt a kamarádství zůstane vždycky, na hřišti během devadesáti minut ale neznám bratra,“ doplnil jablonecký trenér, který odkoučoval řadu derby mezi Libercem a Jabloncem. „Těším se na to, každé derby je zajímavé, patří k tomu i atmosféra a dobrá kulisa. Jako trenér ale prožívám každé ligové utkání. Na derby se ale stejně jako na Spartu a Slavii nemusíte moc motivovat.“

Oba tým říkají ne rasismu

Naopak Hoftycha čeká první derby. „Patří k tomu vzájemná hecovačka. Doufám, že lidé na stadion přijdou a vytvoří dobrou atmosféru. Pro mě je to velmi zajímavý zápas, už jen proto, že jde o dvaapadesátý vzájemný zápas.“

V minulé sezóně ze tří derby dvakrát nepadl gól, jedinkrát se na Střelnici radoval Jablonec, Liberečtí nevstřelili ani gól. „V našich zápasech padá hodně gólů a věřím, že padne hodně gólů i v sobotu do sítě Jablonce,“ podotkl brankář Liberce Filip Nguyen.

V libereckém realizačním týmu všichni asistenti derby zažili. „Míra Holeňák byl pryč s devatenáctkou, takže jsme se o tom nestihli pobavit. A Pavel Medýnský zažil derby ze špatné strany, takže jsem mu zakázal na to vzpomínat,“ připomněl Hoftych s úsměvem Medýnského jablonecké angažmá.

Slovanu bude v utkání chybět útočník Petar Musa, který se v posledních týdnech dostal do dobré formy. „Je to ztráta, ale je tam Kuchta a Yu, věříme, že ho nahradí,“ okomentoval Hoftych.

Foto Slovan Liberec

Štítky derby, Slovan Liberec, Jablonec, fotbal

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.