čtvrtek 20. ledna 2022 Ilona

Mladí tenisté se chtějí dostat na Wimbledon. Bojují o účast v roli diváků

Na uplynulý víkend byl naplánován omezený program kolotoče turnajů Race to Wimbledon 22, kde tenisové naděje usilují o výhru hlavní ceny, kterou je návštěva nejslavnějšího tenisového turnaje světa. Vzhledem k tomu, že v bohnickém areálu probíhal tenisový turnaj mladších žákyň kategorie B, byl program omezen pouze na turnaj v mini tenise. Kvůli špatné epidemiologické situaci musel být dokonce turnaj baby tenisu, původně plánovaný na 11. prosince, přesunut na jarní část tour.

Celý turnaj se nesl v pohodové atmosféře

Nejmladších zájemců o tenisové řemeslo se o víkendu sešlo devět. Jasnou vítězkou celého klání se stala Iva Svoboda z TK Sparta Praha. Iva ve finále porazila 2:0 Karolinu Bartákovou, svoji spoluhráčku ze stejného tenisového klubu. V semifinále skončila další slečna, Kubátová Valerie z TK ESO Praha.

Mužskou standartu hrdě držel jediný chlapec v semifinále, Šimon Pěnčík z Prechezy Přerov. Celý turnaj se nesl v pohodové atmosféře bez jakýchkoliv hysterických výstupů plačících dětí, což byla podmínka pro zisk bodů a žetonů do celkové klasifikace Race to Wimbledon 22.

Mladí tenisté bojují o výlet na Wimbledon. Podívejte se na výsledky prvního turnaje

O uplynulém víkendu v odstartoval v pražských Bohnicích kolotoč tenisových turnajů pro mládež s názvem Race to Wimbledon. V první hrací termín proběhly na dvorcích Lob Sports Academy klání v kategoriích staršího žactva a dorostu. Dorostenci a...

Na Wimbledon se mohou dostat i diváci

Po dobu druhé poloviny uplynulého týdne probíhala sms soutěž, ve které může kdokoliv vyhrát jeden z poukazů pro dvě osoby k návštěvě Wimbledonu 2022. Stačilo odeslat sms v hodnotě 10 korun na telefonní číslo 900 11 10 a odpovědět na otázku týkající se průběhu prvního hracího víkendu Race to Wimbledon.

Všichni týdenní vítězové obdrží věcné ceny a z nich budou na závěrečné květnové show vylosováni tři šťastlivci, kteří obdrží zajímavé hodnotné ceny. Jedná se o dva notebooky a jeden poukaz pro dvě osoby k návštěvě Wimbledonu 2022. Historicky první vítězkou se stala paní Michaela Marešová z Plané nad Ploučnicí. „Výherkyni gratulujeme a přejeme štěstí v závěrečném losování,“ uvedl sportovní ředitel tenisového klubu LOB S. A. Bohnice Jiří Knížek. Další otázku najdou zájemci zde.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Jiří Knížek

Štítky sport, tenis, Bohnice, LOB S.A. Bohnice, Race to Wimbledon, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.