Počasí dnes18 °C, zítra21 °C
Pondělí 25. září 2023  |  Svátek má Zlata
Bez reklam

Přišla obleva, další skiareály přesto zahájí sezonu. Rozjede se Černá Říčka i Špičák

I přes oteplení a oblevu zahajují zimní sezonu další střediska v Libereckém kraji. Už minulý týden se rozjely vleky na Ještědu nebo v Rokytnici. Ve středu otevřel Harrachov a o víkendu se přidá i Tanvaldský Špičák a Černá Říčka. Horší podmínky jsou pro běžkaře, přírodního sněhu není moc a odtál. V příštím týdnu se má ale výrazně ochladit.

Kvůli oblevě společnost Ski bižu o týden, tedy na 25. prosinec odložila zahájení provozu v bedřichovském skiareálu. „Nám chybí 20 procent na dojezdu modré sjezdovky a nechci to pustit do bláta. Jestli ale vyjde předpověď, tak příští týden to doděláme," uvedl ředitel Ski bižu Pavel Bažant. Další dva jizerskohorské areály provozované Ski bižu budou od soboty v každodenním provozu, na Severáku bude otevřená část Sever a na Tanvaldském Špičáku pojede lanovka Špičák 2 a vleky Zalomený a Dětský. „Pokud vyjde předpověď, že od zítra (pátku) bude kolem nuly, tak sobota bude krásné lyžování," dodal Bažant.

V Jizerských horách o víkendu zahájí provoz i areál Černá Říčka a od minulého víkendu se lyžuje každý den v Kořenově. To samé platí i pro krkonošské Paseky nad Jizerou. Do každodenního provozu od víkendu přejdou další krkonošské skiareály - Benecko a Aldrov ve Vítkovicích. Už od středy je v tomto režimu Harrachov. „Na zahájení moc lidí nebylo, kolem stovky. Pršelo," řekl za areál Vlastislav Fejkl. V Harrachově mají lyžaři zatím k dispozici 1,8 kilometru dlouhou červenou sjezdovku do centra. „Na té sjezdovce je to pěkné, je na ni asi půl metru sněhu. Čekáme na další mráz, abychom mohli zprovoznit Rýžoviště," dodal Fejkl.

Po pauze o víkendu otevře i největší areál v kraji - krkonošská Rokytnice nad Jizerou. Zatím ale bude v provozu jen menší část střediska. „Bude to asi stejné jako minulý víkend. Tím, že v neděli začala obleva a nepolevila do dnešního dne, takže jsme museli přerušit technické zasněžování a nahoře na Lysé hoře je málo přírodního sněhu," uvedl ředitel areálu Vít Pražák. Přístupná tak bude pro lyžaře část modré sjezdovky od vratné stanice lanové dráhy Horní Domky. V provozu budou ještě oba vleky na Kaprunu.

Po zahájení sezony minulý víkend pokračuje dál i areál na Ještědu, kde se chystá slavnostní zahájení sezony. Za speciální cenu se bude lyžovat od ranního fresh tracku až po večerní lyžování na sjezdovce Nová Skalka. „Na Ještěd Ski Opening jsme pro návštěvníky připravili také výjimečnou nabídku. Přes GOPASS zakoupí pouze na tento víkend denní skipas i s večerním lyžováním za pouhých 590 korun. Stejně tak i skipas na historicky první Fresh Track na Ještědu,“ doplnil ředitel areálu Jakub Hanuš.

Rychle se zhoršují podmínky pro běžkaře. „Z předpovídaných dvou dnů oblev byl skoro týden, takže to se na Jizerské magistrále projevilo. Začíná být lehký problém s nástupem z Bedřichova, kdy jak se sjíždí od Buku, tak to je vydřené," řekl Martin Kunc, ředitel Jizerské o.p.s, která se stará o úpravu magistrály v Jizerských horách. Podle něj je pro běžkaře lepší využít výše položená nástupní místa na Souši, Smědavě či Jizerce. Pokud to půjde, chtějí podle Kunce na víkend zpřístupnit i nástup z Bedřichova. „Sněhu je ale zatím málo. Nahoře v Jizerkách jsme na nějakých 30 centimetrech a v nižších oblastech je to ještě rapidně horší. Déšť, co byl tento týden, byl vydatný," dodal.

Až do neděle má pokračovat teplejší počasí, v neděli ale přijde studená fronta a ochladí se. Příští týden se tak teploty i přes den budou pohybovat pod bodem mrazu.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Skiareál Černá Říčka

Štítky počasí, rekreace, hory, Liberecký kraj, lyžování, Černá Říčka, Tanvaldský Špičák, Harrachov, Ještěd, běh na lyžích, Rokytnice nad Jizerou, Jizerské hory, Bedřichov, Severák

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přišla obleva, další skiareály přesto zahájí sezonu. Rozjede se Černá Říčka i Špičák  |  Ostatní sporty  |  Sport  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.