čtvrtek 5. prosince 2019 Jitka

Z kraje

O víkendu zasahovali hasiči na sedmi místech. Bohužel došlo i na zranění

Tento víkend byl pro hasiče v Libereckém kraji opravdu náročný. Museli vyjíždět k požáru domů, pergoly i sazí v komíně. Ve dvou případech byl dokonce vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Srdnatý výkon libereckých futsalistů nestačil. Z Chrudimi vezou porážku

V rámci letošního posledního výjezdu čekal na liberecké futsalisty historicky nejúspěšnější futsalový klub Česka – ERA-PACK CHRUDIM. Favorit tak byl jasně daný, Liberečtí ale nejeli na východ Čech v poraženecké náladě.

FOTO: Bývalá skládka vedle Opičáku se mění. Prostoru bude dominovat památník obětem války

Roky tu bývala rozsáhlá skládka, teď se ale areál vedle lesoparku Opičák mění. Vzniká zde rekreační areál, který nabídne přírodní amfiteátr, cvičiště pro psy, ale i naučné stezky. Celému prostoru bude dominovat pomník obětem první světové války.

Proměna bývalé skládky

pondělí, 25. listopadu 2019, 12:21

Proměna bývalé skládky
Proměna bývalé skládky
Nový památník na schodech radnice. Na černo? Hlavně jen dočasně

Na schodech liberecké radnice se v listopadu objevil nový pomník v podobě schodu s citátem Václava Havla. A zatímco už samotný pomník budil diskuze, portál Náš Liberec navíc upozornil, že měl být pomník postaven na černo.

Úspěšný víkend. Liberečtí florbalisté přetlačili Střešovice o Ostravu

Po nepříliš dobrém období plném proher a propadu na spodek tabulky prožili liberečtí florbalisté parádní víkend, za který berou pět bodů. Nejprve v pátek porazili Střešovice v prodloužení 9:8 a v neděli vyloupili Ostravu 7:3. Rázem se tak posunuli...

(NE)OBYČEJNÍ: Od malička ho zajímaly životní příběhy. Liberečáci potkávají strážníka Jirku už déle než dvacet let

Strážník Jiří Jaworski patří mezi dobře známé tváře Liberce. Jeho ulicemi prochází denně už dlouhých třiadvacet let. Určitě jste ho v centru města taky potkali. V uniformě možná právě navigoval ztraceného řidiče nebo radil turistům, kudy dál.

Drama na Papíráku. Z druhého patra ubytovny chtěl vyskočit muž

Nedělní dopoledne mohlo být v Liberci tragické. V centru města v ulici Na Svahu se najednou v druhém patře ubytovny objevila lidská postava, která chtěla ukončit život skokem z okna.

Nadále bude teplo, sníh na Vánoce očekávají meteorologové spíš na horách

Nadprůměrné teplo má pokračovat i v příštích dvou týdnech, pak se podle meteorologů může ochladit. Srážek očekávají proti průměru spíše méně, před polovinou prosince začne na horách sněžit.

Sedmá výhra v řadě. Krenželok rozhodl v Olomouci gólem minutu před koncem

Liberečtí hokejisté berou sedmou tříbodovou výhru v řadě. V Olomouci šlo o vyrovnané utkání, které rozhodl Krenželok minutu před koncem. Do prázdné brány pak vítězství těsně před koncem jistil Petr Jelínek.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.