čtvrtek 5. prosince 2019 Jitka

Z kraje

Vážná nehoda u Stvolínek. Po srážce tří aut pět zraněný, tři těžce

Všechny složky integrovaného záchranného systému zasahovaly v sobotu večer u vážné dopravní nehody u obce Stvolínky na Českolipsku. Při srážce tří vozidel se zranilo celkem pět lidí, z toho tři těžce. Pro jednoho letěl vrtulník.

Otec od rodiny odjel na schůzku, domů se nevrátil. Měsíc o něm nikdo neví

Policisté se obrací na veřejnost v případu pátrání po jednačtyřicetiletém muži z Liberce. Ten 29. října odjel na pracovní schůzku, na ni ale už nedorazil a domů se nevrátil. Od té doby o sobě nedal nikomu vědět.

Vánoční strom svítí, v sobotu začne adventní program na náměstí

Vánoční strom v Liberci už svítí. Rozsvítil ho primátor Zámečník s hejtmanem Půtou v neděli po sedmnácté hodině, akci sledovaly tisíce lidí na zcela zaplněném námětí. Příští sobotu pak začíná adventní program.

Jablonec připravuje modernizaci Montessori školky za 44 milionů

V Jablonci připravují modernizaci Mateřské školy Montessori v části Vrkoslavice. Objekt už není v dobrém stavu, zvýšit by se měla i kapacita zařízení. Na projekt za 44,4 milionu korun získal magistrát dotaci z Integrovaného regionálního...

TIP NA VÝLET: Hrad Vítkovec u Milčanského rybníka zničila třicetiletá válka

Třicetiletá válka přinesla do kraje zmar, násilí a také zánik hradu Vítkovec, jehož zřícenina se dodnes nalézá u Holanských rybníků na Českolipsku. Stojí sice stranou hlavních turistických cest, ale o to víc vynikne její klidná síla, která s...

Makáme, aby byl člověk další týden v základu, hodnotil po Zlíně Tomáš Malinský

První tři branky v utkání se Zlínem nesou jeho podpis. Tomáš Malinský nejprve našel Radima Breiteho a poté přesnými centry také Musu s Potočným. Po utkání byl spokojený s výkonem celého týmu, trochu ho jen mrzelo, že se do žádné šance nedostal sám.

Z chátrající vily znovu secesní skvost. V Jablonci opravili dům v Korejské ulici

Roky chátrala, nyní je ale opět ve formě. Řeč je o secesní vile z roku 1908, kterou najdete v jablonecké Korejské ulici. Proměnou prošla jak fasáda, tak i střecha a okna s dveřmi.

Komplikace v Jilemnici jsou u konce. Rekonstrukce krajské silnice skončila

Ke zvýšení plynulosti a bezpečnosti provozu a také chodců přispěje dokončená rekonstrukce Žižkovy ulice v Jilemnici, která je součástí krajské silnice 286. Na modernizaci téměř za 64 milionů korun získal Liberecký kraj evropskou dotaci z...

Kontejnery na chodníku? Podle města jde o dočasné řešení

Několik čtenářů v posledních dnech a týdnech pozastavilo nad kontejnery, které v Metelkově ulici překáží na chodníku. Projít tak nemohou chodci a ten, kdo chce vyhodit tříděný odpad, musí s kontejnery manipulovat ze silnice.

Naivní divadlo v Liberci chystá oslavy s dvěma speciálními večery

Naivní divadlo v Liberci chystá k oslavám 70. výročí svého založení na příští týden dva speciální večery. Na jednom vystoupí pražské Studio Ypsilon, jež v libereckém divadle vzniklo, a na druhém se budou křtít dvě knihy a uskuteční se...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.