pátek 3. dubna 2020 Richard

Českolipsko

Česká Lípa opět vyhlašuje soutěž o nejhezčí sídlištní zeleň

Obyvatelé českolipských sídlišť se opět mohou zúčastnit již tradiční soutěže O nejlepší péči o sídlištní zeleň. Pokud se tedy staráte třeba o nějaký pěkný záhonek, můžete se do pětadvacátého ročníku zapojit i vy.

Požár v paneláku: Hasiči evakuovali osm lidí, šest muselo do nemocnice

Osm lidí museli evakuovat hasiči během požáru v panelovém domě v ulici Antonína Sovy v České Lípě. Šest muselo do nemocnice. Hořel byt ve třetím podlaží, na místě zasahovalo sedm cisteren, výšková technika i autobus hasičů.

Přepadl dívku s nožem v ruce. Prý si zkoušel filmový scénář o maskovaném drsňákovi

Obviněním z loupeže a pobytem na psychiatrii skončil incident, ke kterému došlo v neděli odpoledne v Dobranově. Dívku tam přepadl maskovaný muž, který ji k tělu přiložil kuchyňský nůž a chtěl mobil. Nakonec ho ale vyrušil autobus a utekl.

I vězni mají právo na vzdělání, ve Stráži jich již 18 získalo výučák

V Česku existuje hned několik věznic se školskými vzdělávacími středisky a jednou z nich je i věznice ve Stráži pod Ralskem. Zde se mají možnost odsouzení vzdělávat od roku 2015.

Agresor bývalé partnerce vyhrožoval a navíc jí zpustošil byt

Když se třiatřicetiletá žena seznámila s o devět let mladším přítelem, netušila, koho si to „nabrnkla“. Po čtyřech měsících ale začala mít z jeho projevů agrese strach, a tak ho ze svého bytu vyhodila. Mladík se ale s rozchodem nehodlal smířit.

Ruiny v Ralsku jdou k zemi, další demolice Liberecký kraj chystá

V bývalém vojenském prostoru Ralsko pokračuje bourání ruin, které tam zůstaly po sovětské armádě. K zemi jdou v těchto dnech bývalá kotelna, sklad uhlí nebo letní kino. Další demolice zhruba deseti vybraných objektů Liberecký kraj připravuje....

Bezdomovec přebýval v dřevěném domku, kde začalo hořet, k místu vyjížděly tři jednotky hasičů

Jednotka z České Lípy, Holan a drážní hasiči z Liberce vyjížděli včera ráno k požáru neobydleného objektu u drážního domku v obci Zahrádky.

Jiráskovo divadlo se po letech dočká rekonstrukce za téměř 200 milionů korun

Po mnoha letech diskuzí by konečně mělo dojít na rekonstrukci Jiráskova divadla v České Lípě. Projekt na rekonstrukci je připraven a začít by se mohlo ještě letos.

Kde bude v České Lípě venkovní bazén? Nové vedení ho chce v areálu Dubice

Venkovní bazén u Sportareálu v centru města v České Lípě stavět nebudou. Nové vedení města v čele s ANO se projekt připravený předchůdci rozhodlo opustit. Kvůli navrhovanému umístění byl tento záměr od začátku terčem kritiky, i proto se chce...

Česká Lípa chce už příští rok začít s opravou Kounicova domu

Česká Lípa chce už v příštím roce zahájit rekonstrukci vyhořelého Kounicova domu. Památkově chráněný objekt vyhořel na jaře 2015 a od té doby chátrá. Město koupilo dům loni v srpnu za 1,9 milionu korun od Sdružení sportovních svazů České...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.