sobota 22. února 2020 Petr

Českolipsko

Hasiči v noci vyjížděli k hořící chatce, škoda je odhadována na 120 tisíc korun

Dvě jednotky hasičů bojovaly v noci s požárem rekreačního objektu ve Stráži pod Ralskem. Informaci o požáru dostali hasiči třicet minut před půlnocí.

Kraj půjčí českolipské nemocnici 50 milionů, ale jen na půl roku

Liberecký kraj půjčí Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa 50 milionů korun. Za ně nemocnice nakoupí mimo jiné magnetickou rezonanci a další přístroje. Peníze ale musí do konce června vrátit.

Ženu proti její vůli ostříhali, do toho ji bili a kopali, pachatelům hrozí osm let

Když si mladá žena půjčila peníze od svého známého, netušila, jakou cenu bude muset zaplatit. Za vším patrně byla neopětovaná láska, která vedla až k agresivnímu činu. Žena skončila na traumatologickém oddělení.

Za tragickou leteckou nehodu, při které zemřely dvě osoby, mohla závada v motoru

V září 2017 spadlo ve Stráži pod Ralskem na Českolipsku malé letadlo. Dvoučlenná posádka tehdejší nehodu nepřežila. Ústav pro zjišťování příčin leteckých nehod nyní zjistil, že na vině byla závada levého motoru.

Přijeli na chalupu a našli zde zloděje, při útěku zde zapomněl doklady

Překvapení čekalo na manžele z Prahy, kteří přijeli na svou chalupu do Horní Libchavy. Na místě totiž nejenže našli rozbitou okenici, ale uvnitř se navíc nacházel zloděj.

Vepříny v Mimoni jdou k zemi, náklady šplhají do milionů

Město Mimoň začalo s demolicí vepřínů. Zatím není jasné, jak bude zdejší prostor využit. Jednou z variant je vybudování průmyslové zóny. Mimoň zchátralé prostory koupila za 24 milionů a dalších 10 bude stát jejich odstranění.

Někteří řidiči si myslí, že zákazy pro ně neplatí, za volant usedají i bez řidičáku

Někoho od usednutí za volant neodradí ani zákaz řízení a absence řidičského oprávnění. Na dva takové případy natrefili policisté na Českodubsku v rozestupu jen pár hodin.

Česká Lípa vybrala na plese přes sto tisíc, peníze věnuje potřebným

V České Lípě se minulý víkend konal tradiční městský ples. Díky hojné návštěvnosti se podařilo nejen vyprodat všechny lístky, ale také vybrat velkou finanční částku na charitativní účely.

Pád stromu zavinil smrt hasiče, kolegové si tragickou smrt každoročně připomínají

O víkendu si českolipští hasiči připomněli smutnou událost, kdy před dvanácti lety přišli o svého skvělého kolegu. Při záchraně uvězněných lidí ve vichřici zaplatit svým vlastním životem.

Bezdomovec v Kauflandu vypil půl rumu na ex. Za pokladnami pak usnul na zemi

O menší rozruch se postaral bezdomovec ve čtvrtek v českolipském Kauflandu. Po tom, co vypil půl láhve rumu, mu přestalo fungovat tělo, nakonec se sesunul na zem v prostoru za pokladnami, kde tvrdě usnul.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.