středa 26. února 2020 Dorota

Českolipsko

Kde bude v České Lípě venkovní bazén? Nové vedení ho chce v areálu Dubice

Venkovní bazén u Sportareálu v centru města v České Lípě stavět nebudou. Nové vedení města v čele s ANO se projekt připravený předchůdci rozhodlo opustit. Kvůli navrhovanému umístění byl tento záměr od začátku terčem kritiky, i proto se chce...

Česká Lípa chce už příští rok začít s opravou Kounicova domu

Česká Lípa chce už v příštím roce zahájit rekonstrukci vyhořelého Kounicova domu. Památkově chráněný objekt vyhořel na jaře 2015 a od té doby chátrá. Město koupilo dům loni v srpnu za 1,9 milionu korun od Sdružení sportovních svazů České...

Mezi bezdomovci našli patnáctiletou dívku. Schovávala se pod dekou

Teprve patnáctiletou dívku z Mimoně našli českolipští strážníci při obchůzce mezi bezdomovci. Dívku předali zpět matce a celý případ předali sociální pracovnici.

Více stromů i parkovacích míst. To je nová vize novoborského náměstí

Nový Bor by se mohl v budoucnu dočkat více parkovacích míst i zeleně na Tyršově náměstí. Alespoň to navrhuje studie vypracovaná architekty. Finální podobu ovlivní mimo jiné rozpočet města.

Hasiči v noci vyjížděli k hořící chatce, škoda je odhadována na 120 tisíc korun

Dvě jednotky hasičů bojovaly v noci s požárem rekreačního objektu ve Stráži pod Ralskem. Informaci o požáru dostali hasiči třicet minut před půlnocí.

Kraj půjčí českolipské nemocnici 50 milionů, ale jen na půl roku

Liberecký kraj půjčí Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa 50 milionů korun. Za ně nemocnice nakoupí mimo jiné magnetickou rezonanci a další přístroje. Peníze ale musí do konce června vrátit.

Ženu proti její vůli ostříhali, do toho ji bili a kopali, pachatelům hrozí osm let

Když si mladá žena půjčila peníze od svého známého, netušila, jakou cenu bude muset zaplatit. Za vším patrně byla neopětovaná láska, která vedla až k agresivnímu činu. Žena skončila na traumatologickém oddělení.

Za tragickou leteckou nehodu, při které zemřely dvě osoby, mohla závada v motoru

V září 2017 spadlo ve Stráži pod Ralskem na Českolipsku malé letadlo. Dvoučlenná posádka tehdejší nehodu nepřežila. Ústav pro zjišťování příčin leteckých nehod nyní zjistil, že na vině byla závada levého motoru.

Přijeli na chalupu a našli zde zloděje, při útěku zde zapomněl doklady

Překvapení čekalo na manžele z Prahy, kteří přijeli na svou chalupu do Horní Libchavy. Na místě totiž nejenže našli rozbitou okenici, ale uvnitř se navíc nacházel zloděj.

Vepříny v Mimoni jdou k zemi, náklady šplhají do milionů

Město Mimoň začalo s demolicí vepřínů. Zatím není jasné, jak bude zdejší prostor využit. Jednou z variant je vybudování průmyslové zóny. Mimoň zchátralé prostory koupila za 24 milionů a dalších 10 bude stát jejich odstranění.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.