neděle 25. října 2020 Beáta

Zběsilá honička po Lípě. Řidič se zákazy ujížděl policii, hrozí mu osm let

Až na osm let může jít do vězení dvaatřicetiletý muž. Ten se v pátek snažil ujet policistům a ohrozil při tom celou řadu lidí. Nakonec auto opustil a utíkal, policisté ho ale dopadli a muž sedí v cele. Na případ upozornila TV NOVA.

Celý incident začal vlastně poměrně nevinně. Policejní hlídka si auta všimla, protože bylo hlučné, a tak se řidiče rozhodla zkontrolovat. Jenže ten, když to zjistil, začal ujíždět. „Přidal plyn a vysokou rychlostí projel ulicemi Havlíčkova a Arbesova směrem ke kruhovému objezdu v Děčínské ulici,“ řekla mluvčí policie Ivana Baláková.

Zběsilou jízdou ohrožoval chodce i jiné řidiče, přejížděl do protisměru, přes ostrůvky, na červenou přes křižovatku, kde málem smetl chodce. Po dalších nebezpečných manévrech zhruba 200 metrů za čerpací stanicí Benzina v České Lípě odbočil ze silnice I/9 vlevo a dojel až k uzavřenému pozemku trafostanice, kde naboural do kovové brány. Zde jeho jízda skončila. „Z vozidla následně vyskočil a snažil se zachránit útěkem, což se mu nepodařilo. Policisté ho zadrželi po krátké chvilce,“ dodala mluvčí.

Poté se zjistilo, proč s policisty nechtěl nic mít. Na svém kontě totiž má tři zákazy řízení. „Dále jsme po předchozím souhlasu státního zástupce zajistili jeho octavii za účelem jejího propadnutí, o kterém bude rozhodovat soud,“ uvedla Baláková.

Soud muže ještě v pátek vzal do vazby, hrozí mu osm let vězení.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto tn.cz, Policie ČR

Štítky policie, honička, česká lípa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Josef Šilhan

zákony této země jsou příliš benevolentní k takovým recidivistům. pokud má tři zákazy řízení (nepíšou z jakého důvodu), bez pardonu bych mu měli odebrat ŘP doživotně bez možností vrácení.

sobota, 15. února 2020, 17:00

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.