čtvrtek 24. září 2020 Jaromír

Nová cyklostezka zajistí bezpečnou jízdu mezi Novým Borem a Radvancem

K frekventované cyklostezce mezi Nový Borem a Sloupem v Čechách přibudou nové úseky. Díky tomu se zvýší bezpečnost chodců a cyklistů a vyřeší se tak i dopravní situace.

Nové úseky cyklostezky propojí Nový Bor s Radvancem a následně Radvanec se Sloupem v Čechách. „V plánu máme také vybudování nového propojení ze sídliště Rumburských hrdinů na cyklostezku do Sloupu,“ informoval starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.

Podle Dvořáka vyřeší výstavba nových úseků cyklostezky složitou dopravní situaci u Lesního hřbitova a bývalé sklárny Zahn. Zde navíc vznikne nový přechod pro chodce a dvě autobusové zastávky.

Cyklostezka také pomůže zajistit větší bezpečnost cyklistů i chodců. „Zároveň dojde k rozšíření parkovacích míst v ulici Rumburských hrdinů,“ komentoval starosta. Větší bezpečnost chodců a cyklistů uvítá i obec Radvanec. „Před časem jsme již z toho důvodu vybudovali chodník kolem Radvance a také jsme zahájili stavbu chodníku do Sloupu v Čechách,“ řekl starosta obce Petr Ullrich.

Výstavba nových úseků cyklostezky by měla začít v roce 2022. Částečně by měla být financována dotací ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto pixabay.com

Štítky Českolipsko, Nový Bor, cyklostezka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.