pondělí 21. září 2020 Matouš

Česká Lípa získala bývalé škvárové hřiště, vyměnila ho za pozemky v Hradecké ulici

Město Česká Lípa už v minulosti projevilo zájem o pozemky v centru města, konkrétně o rozlehlý areál bývalého škvárového hřiště v blízkosti domova mládeže v Havlíčkově ulici. Nyní se vedení města domluvilo s krajem na směně pozemků.

Zatímco pro město tyto pozemky o rozloze přibližně 15 tisíc metrů představují důležitou oblast pro budoucí rozvoj České Lípy, Liberecký kraj uvítal získání pozemků v ulici Hradecká na Špičáku. „Kraj projevil zájem o pozemky včetně budovy bývalé školky, kde provozuje denní stacionář pro osoby se zdravotním postižením,“ informovala mluvčí České Lípy Kristýna Kňákal Brožová.

Libereckému kraji navíc v listopadu končí nájemní smlouva, podle které za pronajaté pozemky a budovy platí městu devět tisíc za rok bez DPH. „Bývalé škvárové hřiště a okolí představuje významné strategické pozemky v centru,“ řekla starostka Jitka Volfová. Na základně znaleckého posudku byla cena městských pozemků stanovena na 6,9 milionu korun a cena krajských pozemků byla odhadnuta na 8,1 milionu korun.

Město tak kraji doplatí 1,2 milionu korun. V letošním roce zaplatí 700 tisíc, příští rok doplatí zbylou částku.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto Město Česká Lípa

Štítky Českolipsko, hřiště, Liberecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.