středa 21. října 2020 Brigita

Silnice ze Cvikova do Lindavy měla být již opravena, místo toho nabírá zpoždění

Rekonstrukce zničené silnice třetí třídy ze Cvikova na Českolipsku do Lindavy se protahuje. Podle původních plánů měla být už teď v září silnice hotová, zatím se tam ale stále pracuje.

Stavba nabrala několikaměsíční skluz kvůli koronavirové pandemii i technickým problémům, řekl náměstek libereckého hejtmana pro dopravu a zakázky Jan Sviták (Starostové pro Liberecký kraj).

Práce na projektu za 102 miliony korun začaly loni na podzim, zda se opravu podaří do zimy dokončit, není podle Svitáka zatím jisté. „Silnice už má sice položenou ložnou vrstvu asfaltu. V současné době ale řešíme v některých úsecích špatnou rovinatost asfaltové vrstvy. Na zbytku úseku probíhá rekonstrukce opěrných zdí a v pozvolném tempu sanace krajů vozovky. Se zhotovitelem stavebních práci neustále řešíme posílení kapacit," doplnil Jan Sviták.

Silnici, kterou využívají i turisté k cestě do lindavské sklárny Lasvit Ajeto, poničily před deseti lety bleskové povodně. Zasáhly tehdy polovinu Libereckého kraje. Jde o jednu z mála komunikací, na něž se při obnově území nedostalo. Na opravu silnice plné výmolů a děr se Libereckému kraji nepodařilo získat dotace, a tak ji celou financuje ze svého. Zhruba deseti miliony se podílí Cvikov, který na bezpečnostní zálivy, chodníky a osvětlení získal dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI).

Pracuje se na zhruba 5,5 kilometru dlouhém úseku silnice z Cvikova do Lindavy. „Není to jen o asfaltových površích, stavba zahrnuje pět opěrných zdí a více než 30 propustků, což je vlastně důvod poměrně vysoké ceny," řekl ředitel Krajské správy silnic Libereckého kraje Jan Růžička. Po celou dobu výstavby musí motoristé v úseku počítat s částečnými či úplnými uzavírkami některých úseků. Po objízdných trasách přes Kunratice nebo Sloup v Čechách jezdí i linkové autobusy.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Jan Homolka

Štítky ČR, silnice, stavby, správa, Cvikov, Liberecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.