pátek 27. listopadu 2020 Xenie

Česká Lípa prodloužila prázdninový provoz MHD do 20. listopadu

V České Lípě bude platit prázdninový provoz městské hromadné dopravy až do 20. listopadu. Podle původních plánů se měla doprava vrátit do běžného režimu již v neděli.

Pokud by do té doby byly uvolněny vládní opatření a děti se mohly vrátit do školy, bude prázdninový provoz zrušen a školské spoje obnoveny, sdělila dnes ČTK mluvčí radnice Kristýna Kňákal Brožová. Třeba v Liberci a Jablonci nad Nisou platí prázdninový jízdní řád až do odvolání.

Školní spoje nejezdí v České Lípě od 14. října, radnice tím reagovala na celostátní uzavření škol a přechod na dálkové vzdělávání i na prvním stupni základních škol. Původně měla omezení platit do 2. listopadu, radnice tak platnost prodloužila už podruhé. „Nejezdí spoje označené v jízdních řádech symbolem 40," uvedla mluvčí radnice. Týká se to podle ní linek 208, 213, 217 a 218. Od pondělí 9. listopadu ale prodlouží otvírací dobu Městské centrum Opuscard, nebude už otevřené až od 10:00, ale vrací se k běžné otevírací době, která začíná v 08:00.

Prázdninové jízdní řády bez školních spojů platí až do odvolání v Liberci a Jablonci nad Nisou. V Jablonci je provoz omezený hlavně ve všedních dnech, to liberecký dopravní podnik zredukoval kvůli úbytku cestujících provoz i o víkendech. Od 1. listopadu ale posílil vybrané spoje linek 27 a 31 do průmyslových zón, aby nebyly tak přeplněné.

Školní spoje zrušil i Liberecký kraj, regionální autobusy a vlaky jezdí až do odvolání podle prázdninových jízdních řádů. V souvislosti s uzavřením kin, divadel a barů navíc kraj zrušil i víkendové noční vlaky z Liberce do Tanvaldu, Semil, Frýdlantu a Hrádku nad Nisou. Obsazenost autobusových spojů se podle hejtmana Martina Půty (Starostové pro Liberecký kraj) v souvislosti s covidem snížila teď na podzim na 58 procent, ve vlacích jezdí jen zhruba 40 procent cestujících.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto BusLine

Štítky ČR, MHD, koronavirus, správa, Č. Lípa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.