úterý 18. května 2021 Nataša

Nový skatepark i pro koloběžky a parkour. Česká Lípa chce do projektu zapojit místní skatery

Zcela nový skatepark s podmínkami i pro jiné sportovce chce vybudovat město Česká Lípa nedaleko základní školy Špičák. Do budoucí podoby areálu chce město zapojit i místní skatery.

Ve městě sice už jeden skatepark za Sportareálem je, ten ale nevyhovuje současným trendům a není ani v dobrém technickém stavu. Město tak na základě zpracované architektonické studie sáhlo po možnosti vybudovat park zcela nový. Ten by měl navíc nabízet vyžití nejen příznivcům skateboardingu, ale také in-line bruslí, milovníkům koloběžek, kol BMX nebo vyznavačům parkouru.

Nový skatepark by měl vyrůst u základní školy Špičák mezi areálem školy a dřevěnou akustickou stěnou v Purkyňově ulici.

Město nyní bude hledat projektanta. „Jeho úkolem bude připravit kompletní projektovou dokumentaci nového skateparku,“ uvedla mluvčí České Lípy Kristýna Kňákal Brožová. Areál by měl zároveň být koncipován tak, aby vyhovoval začátečníkům i pokročilým sportovcům.

„Jezdci, kteří v současnosti využívají stávající areál, již dlouho volají po jeho obnově, zároveň jsme přemýšleli o novém prostoru pro mladé lidi,“ komentovala starostka Jitka Volfová s tím, že v rámci příprav projektové dokumentace chce spolupracovat i s místní komunitou skaterů. „Ti nám pomohou vyladit projekt tak, aby co nejvíce vyhovoval všem. Tento způsob přípravy projektu jsme uplatnili již při přípravě divadla a velmi se nám osvědčil. Věřím proto, že s výsledkem budou všichni spokojeni,“ dodala.

Pokud vše půjde podle plánu, začne se na projektu pracovat v červenci a hotový by měl být do půl roku. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Česká Lípa, pixabay.com

Štítky Českolipsko, skatepark

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.