Počasí dnes3 °C, zítra1 °C
Pátek 3. února 2023  |  Svátek má Blažej

Prezident vyznamenal hasiče, který zemřel při požáru roubenky

Na Nový rok udělil prezident republiky Miloš Zeman medaili Za hrdinství zesnulému Janu Dvořákovi, dobrovolnému hasiči, který na konci listopadu zemřel při zásahu v Arnultovicích.

Na devětatřicetiletého hasiče z jednotky ze Skalice u České Lípy se tehdy zřítil strop a svým zraněním přes veškerou snahu zdravotníků podlehl. „Prezident republiky Miloš Zeman udělil při příležitosti řádového dne 1. ledna 2023 medaili Za hrdinství in memoriam, za hrdinství při záchraně lidských životů a značných materiálních hodnot,“ uvedl Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta republiky.

Při likvidaci požáru roubeného domu v Novém Boru zemřel dnes ráno 39letý dobrovolný hasič z jednotky ze Skalice u České Lípy. Zřítil se na něj strop, svým zraněním přes veškerou snahu zdravotníků podlehl, řekla krajská policejní mluvčí Ivana...

V souvislosti s tragickou událostí se obec Skalice u České Lípy rozhodla společně s místními hasiči na začátku prosince uspořádat finanční sbírku. Ta by měla pomoci nejbližší rodině zesnulého hasiče. Sbírka s názvem Vždycky s námi, Inžo, odkazuje na přezdívku hasiče, který absolvoval inženýrské vysokoškolské studium.

Sbírkový účet je veden jako transparentní účet a číslo účtu je 6386360339/0800. „Zasláním prostředků na náš sbírkový účet vyjadřujete svůj souhlas se zveřejněním vašeho jména a zaslané finanční částky," uvedl již dříve starosta obce Jiří Löffelmann.

Vždycky s námi, Inžo. Na Českolipsku vyhlásili sbírku na pomoc rodině zemřelého hasiče

Při zásahu u požáru roubenky v Arnultovicích minulý týden tragicky zahynul devětatřicetiletý dobrovolný hasič Jan Dvořák ze Skalice u České Lípy. Obec se ve spolupráci s tamními hasiči nyní rozhodla uspořádat finanční sbírku na pomoc rodinně...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, požár, Nový Bor, arnultovice, hzs lk, vyznamenání, medaile, prezident

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.