pondělí 6. dubna 2020 Vendula

Jablonec otevřel tři mateřinky a jednu základku. Určené jsou jen některým dětem

Město Jablonec otevřelo na základě rozhodnutí hejtmana Libereckého kraje o otevřené tří mateřských a jedné základní školy. Ulehčit by měly školy rodičům v náročných zaměstnáních.

Školy budou otevřeny každý všední den. „Školy budou fungovat fenně od 6 do 20 hodin,“ uvedla mluvčí jabloneckého magistrátu Jana Fričová.

V omezeném režimu tak bude otevřena MŠ Hřbitovní, MŠ Jugoslávská a MŠ Tichá. Kromě školky ve Hřbitovní ulici ve zbylých školkách jsou ve skupinách pro 15 dětí preferované děti zapsané v této dané školce. Pro žáky mladší 10 let je určená ZŠ Liberecká. „Škola a školky jsou určené pro děti, jejichž rodiče nebo zákonní zástupci jsou zaměstnanci/příslušníci bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví, ozbrojených sil, veřejné dopravy a technické infrastruktury, zaměstnanců určené školy, Centra sociálních služeb a magistrátu,“ informovala mluvčí.

Tato péče o děti je určena nejen pro obyvatele města Jablonec ale i pro obce v rámci správního obvodu obce s rozšířenou působností, tedy pro Rychnov u Jablonce nad Nisou, Pulečný, Rádlo, Maršovice, Lučany nad Nisou, Josefův Důl, Bedřichov, Dalešice, Nová Ves, Janov nad Nisou.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo5 čtenářů

Foto Město Liberec

Štítky škola, Jablonec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.