čtvrtek 24. září 2020 Jaromír

Lepší sociální zařízení i převlékárny. Okolí jablonecké přehrady se dočká změn

Aktuálně probíhá architektonická soutěž, jejíž vítězný návrh by měl sjednotit a zlepšit celkový vzhled okolí jablonecké přehrady. Na úpravy město z rozpočtu vyčlenilo osm milionů korun.

Důvodem je řada podnětů od místních i návštěvníků, kteří v letním období postrádají zejména převlékárny. V současné chvíli se musí lidé do plavek převlékat ve stísněných kabinkách toalet, na parkovištích nebo někde za keřem. Změn by mělo doznat i sociální zařízení. Mělo by obsahovat sprchy a být provozované celoročně.

Primárně by se plánovaný projekt měl zaměřit na dvě lokality - U Prutu a zátoku u bazénu. „Tyto lokality patří mezi nejvíce navštěvované,“ informoval náměstek primátora Petr Roubíček. Určitého sjednocení by se měly dočkat i stánky s občerstvením.

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Přehradní nádrž Mšeno je srdcem Jablonce. V létě je u ní hlava na hlavě. Denně k ní míří desítky místních na procházku maminky s kočárkem, celé rodiny i kamarádi. Milují ji běžci, inlajnisté i pejskaři. Ve zdejší lokalitě je ale stále co...

Soutěž potrvá do 15. září. Vítězný návrh by měl být vybrán v polovině října. k realizaci by tak mělo dojít během příštího roku. „Úpravy by mohly začít, jakmile to umožní klimatické podmínky,“ řekl Roubíček.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo5 čtenářů

Foto město Jablonec

Štítky Jablonec, přehrada, stánky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.