čtvrtek 5. srpna 2021 Kristián

Základka na Šumavě se dočká další modernizace za dvacet milionů

Výtahy, bezbariérový přístup i nové učebny. To vše bude mít Základní škola na Šumavě v Jablonci nad Nisou po dokončené modernizaci. Do té plánuje ještě letos město Jablonec investovat víc než 20 milionů korun.

V plánu je i modernizace tělocvičny, řekl náměstek primátora Petr Roubíček (ODS). Základní škola Šumava patří k největším ve městě, do její modernizace investuje Jablonec od roku 2017. Úpravy už stály přes 36 milionů korun, z toho téměř čtvrtinu zaplatily evropské fondy.

Také na vybudování bezbariérového přístupu a modernizaci učeben se podařilo získat dotace, Evropská unie by tak měla zaplatit zhruba 11 milionů korun. „Na modernizaci tělocvičny přidal půl milionu korun Liberecký kraj," doplnil Roubíček. Projekt podle něj počítá s vybudováním jazykové učebny včetně jejího vybavení, rekonstrukce čeká také učebnu chemie a fyziky, i ta bude mít nové vybavení. Školáci dostanou i novou venkovní přírodovědnou učebnu s altánem, doplní ji keře a ovocné stromy.

Součástí projektu je vyřešení částečné bezbariérovosti základní školy, a to dvěma výtahy, novými rampami, přístupovým chodníkem k venkovnímu pavilonu a přestavbou tří toalet na bezbariérové," řekla vedoucí oddělení dotací města Iveta Habadová. Původně se počítalo také s rekonstrukcí cvičné kuchyně. „Vzhledem k navýšení spoluúčasti města budeme na její realizaci žádat o dotaci v rámci dalšího projektu Moderní inovativní škola - navazující investice, který budeme předkládat letos," dodala.

Základní škola na sídlišti Šumava patří k velkým pavilonovým školám. S její modernizací začala radnice v roce 2017 zateplením pavilonu C bezmála za deset milionů korun. Zateplení a výměně oken tehdy předcházelo nutné odstranění azbestu. V dalších dvou letech pokračovalo zateplování dalších pavilonů, kuchyně dostala novou vzduchotechniku, modernizací prošlo sociální zázemí, ale také například školní jídelna. Nový projekt začne už v březnu, kvůli stavbě pak zřejmě skončí tento školní rok o týden až dva dříve a ten následující zahájí škola s malým zpožděním.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Město Jablonec

Štítky ČR, školy, stavby, správa, základní, handicapovaní, Jablonec n.N.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.