Aktuálně

Povedený pár vyrazil z Liberce krást do Jablonce. Místo doma ale skončil v cele více...

Pejsek zavřený hodiny v autě upoutal veřejnost. Policejní kontrola byla dramatická více...

Liberecká univerzita chystá nové studijní programy, více jich chce i v anglickém jazyce více...

Hvězdou Benátské! v Liberci budou Roxette, novinkou Mácháče bude afro house více...

Liberec chystá obecní holubník, pomůže regulovat počet holubů etickým způsobem více...

Slunce vydrží celý týden. O víkendu teploty překročí dvacítku více...

Bezpečnější nastupování do autobusu. V Albrechticích vyrůstají nové zastávky

Autoři | Foto Město Frýdlant

Ohyzdnou zastávku zapáchající močí a vyšlapaný plácek nahradí zbrusu nové moderní autobusové zastávky. Právě ty v současné době vyrůstají v Albrechticích u Frýdlantu.

Současný stav zde nebyl pro cestující ani příjemný, ani příliš bezpečný. „Na jedné straně lidé nastupovali vlastně z jen ušlapaného plácku. Ve směru z Liberce na Frýdlant sice byla zastávka, ta ale spíše sloužila jako veřejné toalety,“ nastínil dosavadní stav zastávek místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůla.

Nově zde vyrostou nejen dvě zastávky, ale také se vybudují nástupiště a dojde i na odvodnění silnice. Kvůli bezpečnosti ale muselo dojít k přesunu za stávky, a to ve směru na Liberec. „Tato zastávka se posunula pod vrchol kopce,“ informovala mluvčí města Martina Petrášková.

Náklady na výstavbu se pohybují okolo 2,6 milionu korun, z nichž město uhradí třetinu z těchto nákladů. Na projektu vybudování zastávek spolupracuje město se správcem komunikace I/13, tedy s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky zastávka, Albrechtice, Frýdlant, doprava, Liberec, Ředitelství silnic a dálnic

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.