úterý 2. června 2020 Jarmil

Liberecká charita má nově sociální automobil, v republice jich je už více než sedm set

Určitě jste si někdy všimli bílého auta, které je celé polepené logy různých firem, a možná jste si lámali hlavu, kdo v něm asi cestuje? Nejde o žádného sportovce ani celebritu, která by se chlubila sponzory. Tento vůz má daleko důležitější význam, pomáhá totiž různým organizacím pečující o hendikepované osoby.

Tentokrát se štěstí usmálo na libereckou charitu a včera proběhlo slavnostní předání vozu. „Ve většině organizací, které se věnují péči o seniory, osoby v nouzi nebo osoby hendikepované, je vozový park ve velmi špatném technickém stavu,“ komentoval jednatel společnosti Kompakt Miroslav Káninský. Právě tato společnost před lety rozjela projekt Sociální automobil.

Nový automobil bude v Liberci sloužit jak pracovníkům, tak klientům. Na financování automobilu se tradičně podílí celá řada firem, v tomto případě se jich sešlo celkem 48. „Mezi přispěvovateli jsou jak velké firmy, tak jednotlivci z řad místních,“ uvedla mluvčí společnosti Kompakt Tereza Pavézková.

Projekt sociálních automobilů začal v roce 1997 a od té doby se po celé republice podařilo různým organizacím předat více než 700 sociálních automobilů.

Foto Kompakt

Štítky sociální automobil, Liberec, charita

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.