sobota 28. listopadu 2020 René

Za dorovnávání pozemku nepovoleným odpadem dostal podnikatel pokutu 250 tisíc

Podnikatel z Mníšku u Liberce musí zaplatit pokutu ve výši 250 tisíc korun za to, že porušil provozní řád na svém zařízením k využívání odpadů.

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP), konkrétně z oddělení odpadového hospodářství v Liberci provedli ve spolupráci s Krajským úřadem, Městským úřadem Chrastava a Lesy ČR kontrolu v zařízení k využívání odpadů na povrchu terénu, které provozuje podnikatel Miroslav Veselý.

Ten chtěl dorovnat terén pozemku do původní úrovně, použil ale špatný materiál. „V rámci povolených terénních úprav mělo dojít k dorovnání terénu pouze odpady, které jsou schváleny provozním řádem,“ uvedla mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová. Na místě ale odborníci zjistili, že na místě jsou i nepovolené odpady.

„Jednalo se o zbytky cihel, tvárnice, PUR pěny, textilie, plasty, beton, eternit, odpadní dřevo, dřevní štěpky, větve, pařezy, pneumatika, znečištěné obaly a nařezané dřevěné sloupy napuštěné impregnačním prostředkem a jiné,“ sdělila Danuše Hráská, vedoucí oddělení odpadového hospodářství ČIŽP Liberec. Podnikatel se navíc dopustil dalšího prohřešku. V zařízení byly používány dvě cesty, ani jedna ale nebyla opatřena závorou.

Stejně tak geodetické měření prokázalo, že došlo k překročení kapacity zařízení. Někde dokonce až o dva metry. Z těchto důvodů mu byla udělena pokuta, proti které se sice odvolal, Ministerstvo životního prostředí ale dalo ČIŽP za pravdu a pokutu potvrdilo.

Foto cizp.cz

Štítky pokuta, ČIŽP, inspekce, odpad

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.