Aktuálně

Povedený pár vyrazil z Liberce krást do Jablonce. Místo doma ale skončil v cele více...

Pejsek zavřený hodiny v autě upoutal veřejnost. Policejní kontrola byla dramatická více...

Liberecká univerzita chystá nové studijní programy, více jich chce i v anglickém jazyce více...

Hvězdou Benátské! v Liberci budou Roxette, novinkou Mácháče bude afro house více...

Liberec chystá obecní holubník, pomůže regulovat počet holubů etickým způsobem více...

Slunce vydrží celý týden. O víkendu teploty překročí dvacítku více...

FOTO: Na Benešáku umírali lidé. Symbolická smrt měla upozornit na klimatické změny

Autoři | Foto Extinction Rebellion

Aktivisté z občanského hnuty Extinction Rebellion včera symbolicky zemřeli před libereckou radnicí. Jednalo se o první akci typu Die-In.

Nejprve aktivisté obešli celé náměstí za zvuku bubnů a následně nechali svá těla padnout k zemi. „Hnutí Extinction Rebellion chtělo tímto způsobem upozornit na hromadné vymírání v důsledku klimatické změny, kterého jsme v současné době svědky,“ komentoval za hnutí Hynek Hruška.

Podle Hrušky se tak mělo jednat o symbolickou popravu budoucnosti civilizace. „Během happeningu členové hnutí představili své požadavky, které mají přispět k řešení stávajících problémů,“ dodal Hruška. Liberec přitom nebyl zdaleka jediným místem, kde se něco takového usketečnilo. Do happeningu Die-In se podle organizátorů zapojilo přes 50 zemí.

Prostestní akce v rámci Mezinárodní rebelie budou i nadále pokračovat. Jednou z hlavních akcí v České republice by měla být Velká podzimní rebelie, která se uskuteční 12. října v Praze.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky smrt, klima, Extinction Rebellion, aktivisté, Extinction Rebelion, Česko, Liberec, Praha

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.