středa 26. února 2020 Dorota

U kruháče v Kunraticích stojí na silnici odstavený vrak. Nyní by měl konečně zmizet

Už nějakou dobu postává na silnici první třídy č. 14 nedaleko kruháče v Kunraticích směrem na Jablonec vozidlo. Dokonce už bylo i provizorně označeno dopravním značením, ale z místa ne a ne zmizet. Redakce se proto obrátila Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD ČR), které má komunikaci ve správě.

Řadu řidičů vozidlo rozčiluje a mnoho z nich si klade otázky, proč není odtaženo. Jak jsme zjistili, auto na místě zanechal řidič, které za volantem neměl co dělat. Nemá totiž řidičské oprávnění. A kvůli technické závadě ho tu prostě odstavil. Na místě zasahovala na konci října i policie. Při zásahu Policie ČR 27. října 2019 byl řidič poučen Policií ČR o nutnosti odstranění vozidla v nejbližším možném termínu, ale ani přes urgence Policie ČR tak řidič neučinil. Postupem času byly z vozidla odstraněny některé díly. Tím vzniklo podezření, že vozidlo může být neopravitelné a stalo se tak vrakem,“ uvedla Nina Ledvinová, mluvčí ŘSD ČR.

A právě to, zda jde nebo nejde o vrak, je klíčové. Pokud totiž jde o nepojízdné ale opravitelné vozidlo, musí odstranění takovéto překážky nařídit Policie ČR. „ŘSD ČR jako správce dotčené silnice má zákonnou povinnost odstraňovat překážky silničního provozu v podobě vozidel pouze na dálnici. Nehledě na skutečnost, že vlastníkem vozidla je údajně řidič, jehož totožnost Policie ČR zná,“ komentovala Ledvinová.

Vrak by měl být do pár dní odtažen

O tom, zda se jedná o vrak nebo opravitelné vozidlo musel rozhodnout odbor dopravy Krajského úřadu LK. Ten minulý týden vydal rozhodnutí, podle kterého se na základě kontroly státního dozoru opravdu jedná o vrak.

Což pomohlo celý případ posunout dál. „Silniční správní úřad kontaktoval vlastníka a v souladu se zákonem ho vyzval k odstranění ve lhůtě 5-ti pracovních dní ode dne doručení výzvy,“ dodala mluvčí. Pokud do té doby vrak z místa nezmizí, nechá ho ŘSD odstranit na náklady vlastníka.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo5 čtenářů

Foto Česká Lípa

Štítky vrak, auto, Kunratice, Liberec, ŘSD

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.