pondělí 27. ledna 2020 Ingrid

V Osečné skončí lékařská pohotovost. Byl o ni malý zájem

V Osečné na Liberecku už nebude lékařská pohotovost. Za minulý rok ji totiž vyhledalo pouze 242 pacientů. A kraj Lázním Kunratice za provoz této služby zaplatil přes milion korun.

V přepočtu to bylo téměř 4500 korun za pacienta. Liberecký kraj platí lékařskou pohotovost na deseti místech a letos ho tato péče přijde na 15,5 milionu korun.

Příští rok by měl podle Sobotky přinést změny ve financování nejen lékařských pohotovostí, ale také urgentních příjmů v nemocnicích. „Liberecká nemocnice je ve věstníku označena jako první typ urgentního příjmu s traumacentrem, tam se předpokládá 30 milionů korun na podporu provozu na rok,“ řekl náměstek libereckého hejtmana Přemysl Sobotka. Zhruba po třech milionech by podle Sobotky měly dostat i páteřní nemocnice v České Lípě, Jablonci nad Nisou a Jilemnici.

Změnit by se podle Sobotky mělo i financování lékařské pohotovosti. „Tam, kde je v areálu nemocnice pohotovost a je tam i urgentní příjem, tak budou dotační peníze ve výši 2,7 milionu na provoz ročně,“ řekl Sobotka. Pokud bude chtít kraj zachovat lékařské pohotovosti i na dalších místech, mimo nemocnice s urgentním příjmem, bude je podle náměstka muset stejně jako dosud zaplatit ze svého. Mimo Osečné zatím Liberecký kraj počítá se zachováním pohotovosti v současném rozsahu.

Mimo lékařské pohotovosti pro děti a dospělé financuje Liberecký kraj také zubní pohotovost, která ho ročně stojí zhruba 2,2 milionu korun. Dalších pět milionů korun dává ročně na zajištění protialkoholní a protitoxikomanické záchytné služby.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky správa, zdraví, pohotovost, Liberecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.