sobota 18. ledna 2020 Vladislav

Talentované žáky, kteří loni úspěšně reprezentovali, ocenil kraj

Zástupci kraje ocenili celkem dvaadvacet talentovaných žáků, kteří v uplynulém roce úspěšně reprezentovali v různých soutěžích a přehlídkách.

V minulém roce se školních soutěží zúčastnilo přes 17 tisíc žáků. A až do celostátního finále se podařilo dostat celkem 120 z nich. „Když vezmeme v úvahu, že náš kraj patří mezi ty nejmenší, tak je taková úspěšnost i účast žáků skvělá a svědčí o vysoké úrovni odborné přípavy,“ sdělil náměstek Petr Tulpa

Mezi nejúspěšnější žáky patří Jakub Strašlipka z libereckého Gymnázia F. X. Šaldy, který zazářil na Mezinárodní olympiádě věd o Zemi v jihokorejském městě Daegu, odkud si dovezl stříbrnou medaili. „Vedle toho si také připsal výhru v celostátním kole Zeměpisné olympiády v kategorii 1. až 4. ročníků středních škol,“ uvedl mluvčí kraje Filip Trdla.

Úspěšná byla také Kateřina Bezányiová z jabloneckého Gymanázia U Balvanu. Ta získala stříbrnou medaili na Mezinárodní Biologické olympiádě v Maďarsku. A na druhém místě skončila i v celostátním kole Biologické olympiády v kategorii žáků 3. a 4. ročníků středních škol.

Dalším úspěšným reprezentantem je Jaroslav Urban ze Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy v Liberci. Mezi jeho úspěchy patří například 3. místo v celostátním finále EXPO SCIENCE AMAVET, kde zabodoval s projektem Obarvování černobílých fotografií pomocí neuronové sítě.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto Liberecký kraj

Štítky ocenění, kraj, Liberecký, talent, žáci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.