pondělí 21. září 2020 Matouš

Kočky, psi a teď i poník. Liberecká nemocnice má nového terapeuta

Mášenka, pětiletý shetlandský poník, je novou zvířecí terapeutkou v Krajské nemocnici Liberec. A jako první potěšila děti na dětské psychiatrii.

Petra Konečná už nějaký ten čas rozdává po celé nemocnici radost díky svým kočičkám a psům. Teď se k ní připojila i dcera Dominika, která dovedla Mášenku. Svoji premiéru měla koncem tohoto týdne na libereckém Oddělení dětské psychiatrie a asi se jí u nás líbilo. Na zahradě bylo dost trávy, pohybu a tak,“ informovala Krajská nemocnice Liberec na sociálních sítích.

Animoterapie může mít mnoho podob. Při canisterapii se využívají psi, při felinoterapii kočky a při hipoterapii pro změnu koně.

Liberecká nemocnice má své superhrdiny. Chlupáči Elwis i James Bond přitahují lidi jako magnet a každému vykouzlí úsměv na tváři

Až jednou půjdete po chodbě v liberecké nemocnici, najednou uslyšíte smích a spatříte rozzářené obličeje, můžete si být skoro jisti, že jste potkali zdejší nejoblíbenější zaměstnance, zvířecí terapeuty.

Hospitalizované děti uvítaly zvířecí návštěvu s velkým nadšením. Téměř letní odpoledne si – věříme - užily i sestry z dětské psychiatrie a na místě vznikla dokonce i krátká reportáž do naší nemocniční KNL televize,“ uvedla KNL.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto KNL

Štítky Liberecký, nemocnice, animoterapie, poník

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.