sobota 18. září 2021 Kryštof

Vratislavický pumptrack se dočasně uzavře kvůli úpravám. Parkourové hřiště se odkládá

Během října a listopadu bude dočasně uzavřen kvůli plánovaným drobným úpravám areál VAPARKu s pumptrackem ve Vratislavicích. Hlavním důvodem je úprava cest a drenáž.

VAPARK je ve Vratislavicích již rok. „Po této době jsme vytipovali místa, kde provedeme dodatečnou drenáž,“ komentoval manažer projektu Ivan Zimmel s tím, že drenáž zajistí lepší vsakování a proudění srážkové vody.

Pumptrack se ve Vratislavicích otevřel v říjnu loňského roku. Jeho výstavba stála městský obvod dva miliony korun.

Během uzavření plánují Vratislavice vytvořit řadu cest pro pěší a také vybudovat rozvody vody a elektřiny. „Dále máme připravený projekt na dodávku stylového mobiliáře. Ten by se měl v areálu objevit na jaře příštího roku,“ komentoval Zimmel.

Vratislavický pumptrack sklízí úspěch. Přibude k němu hřiště na parkour

Během loňského roku vyrostlo nad hasičárnou ve Vratislavicích nad Nisou multifunkční sportoviště s jedinečnou pumptrackovou dráhou. Městský obvod má s místem ale rozsáhlejší plány.

Původní plán vybudovat v areálu také parkourové hřiště Vratislavice naopak zatím odsouvají. Důvodem je nárůst cen stavebních materiálů i pokles příjmů. Hřiště máme ve fázi finálního projektu, a jakmile pro to budou vhodné podmínky, chtěli bychom ho zrealizovat,“ dodal.

Ohodnoť článek

Foto P. Slavík, M. Šálek

Štítky Liberecko, Vratislavice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.