úterý 7. prosince 2021 Ambrož

Liberec začne vybírat poplatek za odpady od chatařů i za firemní byty

Liberec bude od příštího roku vybírat poplatek za likvidaci komunálního odpadu i od chatařů, kteří nemají trvalý pobyt ve městě, a také za firemní byty. Novou vyhlášku schválili zastupitelé města. Výše poplatku zůstane stejná jako poslední dva roky, tedy 720 korun ročně.

Náměstek primátora Zbyněk Karban (ANO) odhaduje, že ve stotisícovém městě přibude kolem 500 nových poplatníků. Ročně by tak město mělo navíc získat zhruba 360 tisíc korun. Za rok radnice na tomto poplatku vybere přes 62 milionů korun. Podle Karbana se změnou vyhlášky pro většinu obyvatel města nic nezmění. „To znamená stávající výše poplatku bude zachována, 720 korun za rok," řekl.

Poplatek ale začnou po změně platit i právnické osoby, které vlastní v Liberci byt, rodinný dům nebo stavbu pro rodinnou rekreaci. Osvobození od jeho placení skončí také pro část chatařů. Poplatek za likvidaci komunálního odpadu budou od příštího roku muset platit majitelé rekreačních objektů, kteří nemají trvalý pobyt v Liberci. „My touto vyhláškou chceme osvobodit (od placení) Liberečany, kteří mají trvalý pobyt. To znamená jsou poplatníci z titulu trvalého pobytu a mají tady ještě nějakou nemovitost k rekreaci," dodal Karban.

Ohodnoť článek

Štítky ČR, správa, odpady, Liberec, AUDIO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Mirek Sekera

ti cizinci jsou ubytovani na cerno a jediny kdo vydelava je majitel bytu, vsichni ostatni na to doplaci.

sobota, 27. listopadu 2021, 00:51

Yukin Yukin

Ještě by mě zajímalo jak je ošetřené to, když někdo má trvalý pobyt na adrese na které nebydlí fyzicky, ale na té adrese má v podnájmu třeba šest cizinců, kteří produkují 6 x víc odpadů než dotyčný platí a ještě při každém střídání obyvatel v bytě vyhazují ke kontejnerům nábytek, matrace, koberce atd. ?

pátek, 26. listopadu 2021, 21:28

Mirek Sekera

a ja si myslel ze za odpadky plati kazdy obcan i firmy kdyz pouziva popelnici nebo kontejner. taky jsem poznal ze nekteri neplati a odpad vyvazi autem ruzne do kontejneru a popelnic, nekteri to vyhodi do prirody a nic se nedeje.

pátek, 26. listopadu 2021, 16:24

Yukin Yukin

Taky by stálo za zvážení zjistit, kdo jsou obyvatelé, kteří přivážejí na Liberecká sídliště do kontejnerů odpad různými dodávkami atd. pokud jsou to podnikatelé, kteří tvoří odpad a pak s tím plní kontejnery, nebo obyvatelé, kteří bydlí v domech v početné rodině a platí si jen jednu popelnici měsíčně, tak asi bude ještě něco potřebovat upravit, či přezkoumat, či kontrolovat.

čtvrtek, 25. listopadu 2021, 21:36

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.