Aktuálně

Čeká nás zatažený víkend s přeháňkami. Teploty půjdou nahoru více...

Policie zná příčinu diskotéky na Bílém Kameni. Šlo o závadu na mrazícím zařízení více...

Asfaltové hřiště na Králově Háji čeká proměna. Nadchnout má děti i jejich dozor více...

Prales na Ještědu se rozroste o 4,5 hektaru. Spolek vyjde výkup na milion více...

Pohotovosti převezmou zdravotní pojišťovny. O všechny v kraji ale nestojí více...

Víkendový Nature Run přinese dopravní omezení. Uzavírky budou v patnácti ulicích

Autoři | Foto Mattoni Liberec Nature Run

Sobota bude v Liberci patřit běhu pro širokou veřejnost Mattoni Liberec Nature Run. Zúčastní se ho na dva a půl tisíce běžců. Start je z náměstí před radnicí a běží se směrem do Jizerek, což přinese také celou řadu uzavírek.

Uzavírky se týkají patnácti ulic od radnice směrem do Lidových sadů. Už od pátku pak budou uzavřena parkoviště na Sokolovském náměstí, které se uzavře už v osm hodin ráno a auta se od poledne nedostanou ani na náměstí dr. Edvarda Beneše. „Dopravní uzavírky na obou náměstích budou ukončeny v sobotu ve 20 hodin,“ upřesnil primátor města Jaroslav Zámečník (Starostové pro LK).

Od sobotního rána pak budou uzavřeny i další ulice v centru města, kudy závod povede. Po celou dobu závodu budou uzavřené ulice Železná, Rumjancevova a Šamánkova. V dalších ulicích, kudy závod povede, pak budou uzavírky krátkodobějšího charakteru. V ulicích pak bude platit zákaz zastavení, a tedy i parkování. „Předem tedy prosíme o včasné přeparkování vozidel,“ dodal primátor.

V Mattoni Liberec Nature Run mají účastníci možnost si vybrat buď 12kilometrovou trasu nebo delší 22kilometrovou. V obou případech se zavítá do lomu, který je běžně pro veřejnost zavřený. Oblíbený je rovněž rodinný běh, tedy 2,5kilometrová trasa Libercem, kterou zvládnou úplně všichni.

Loni triumfoval domácí závodník Vít Pavlišta, který se účastní i letos. Podle něj jsou trasy na Liberec poměrně snadné. „Pořadatelé se mi vždy smějí, když trochu zlehčuji náročnost trasy libereckého závodu, ale na Liberec opravdu není trať tak těžká. Na obou distancích je jeden prudší, nepříliš dlouhý kopec a jeden krátký příkřejší sešup. Zbytek jsou krásné pěšinky a krásná lipová alej v Masarykově ulici, obzvláště v tomto podzimním období,“ uvedl.

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky nature run, Liberec, Jizerské hory, běh, sport, doprava, uzavírky, Mattoni, Edvard Beneš, Starostové a nezávislí, Jaroslav Zámečník, Vít Pavlišta, Nám. Sokolovské

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.