středa 11. prosince 2019 Dana

Semilsko

Turnov v lokalitě Benátky nejspíš stavět nebude. Bylo by to moc drahé

Turnov nejspíš nebude připravovat pozemky pro výstavbu rodinných domů v lokalitě Benátky. Důvodem je podle starosty Tomáše Hockeho (Nezávislý blok) nepříznivá hydrologická studie.

Lomnice nad Popelkou si své památky hýčká, díky tomu je historickým městem roku

Titul historického města Libereckého kraje si za uplynulý rok odnáší Lomnice nad Popelkou. Vítězství si město zasloužilo mimo jiné za obnovu památkové zóny.

Chete vidět poklad? Muzeum vystaví zlaté mince nalezené loni u Vysokého

Muzeum v Turnově připravuje výstavu svých nejdůležitějších archeologických výzkumů v posledním desetiletí. Vystavené budou i dva zcela ojedinělé poklady mincí, jeden je ze 14. století a druhý z roku 1938. Výstava začne ve čtvrtek navečer.

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

Jednoho z největších sněhových Krakonošů za poslední léta vytvořil výtvarník Josef Dufek se dvěma pomocníky na náměstí v krkonošské Jilemnici. Na výšku má mezi sedmi a osmi metry. Od svých předchůdců se liší i tím, že je "nahý", jen s botami....

Zpackaná krádež. Trezor s milionem pachatelé neunesli, s autem navíc při útěku nabourali

Krádež více než milionu korun ze směnárny v Harrachově zhatil sníh a příliš těžký trezor. Jednoho zloděje - dvaatřicetiletého Gruzínce policisté dopadli, za pokus o krádež s velkou škodou a poškození cizí věci mu hrozí až osm let vězení. Po jeho...

FOTO: Vůz spadl z třicetimetrového srázu, skončil zapíchnutý u řeky

Včera kolem poledne vyjížděly tři jednotky hasičů k havarovanému automobilu. Ten na cestě mezi Spálovem a Dolním Bozkovem sjel ze silnice a skončil pod strmým srázem na břehu Kamenice.

Je dobojováno. Nová ferrata v Semilech opravdu vyroste

Autoři semilské ferratové cesty Vodní brána se radují. Podařilo se jim totiž vybrat dostatek financí na výstavbu další trasy.

Učitelka na lyžáku šla do penzionu koupit žákovi pití. Během tří minut přišla o lyže

Policisté v Harrachově řeší případ krádeže sjezdových lyží. V sobotu o ně přišla pedagožka, která v lyžařském středisku byla na výcviku se třídou. Zloději přitom ke krádeži stačilo jen několik málo minut.

Řidička předjížděla na plné čáře, dostala smyk a skončila ve stromech

Zřejmě nezáživnou jízdu si chtěla urychlit řidička Škody Felicie, která jela od Bradlecké Lhoty na Ploužnici. Předjíždění ovšem skončilo nehodou.

Přijdou lidé na Jilemnicku o práci? Devro bude propouštět

Kvůli zefektivnění provozu bude firma Devro, která vyrábí obaly na masné výrobky, propouštět zaměstnance. Mělo by se jednat o několik desítek lidí.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.