středa 26. února 2020 Dorota

Semilsko

Svět opustil dlouholetý valdštejnský kastelán Ladislav Koucký

Třicet let působil Ladislav Koucký jako kastelán na hradě Valdštejn nedaleko Turnova. V pondělí ale navždy odešel. Dlouhodobě bojoval se zákeřnou nemocí.

Čtyři vážné úrazy na sjezdovkách v Harrachově během necelých tří hodin. Tři lyžaře transportovaly vrtulníky

Pondělní dopoledne bylo pro záchranáře v Harrachově velmi náročné. Mezi tři čtvrtě na deset a půl jednou se zranili čtyři lyžaři. Pro tři z nich navíc musel přiletěl záchranářský vrtulník.

Další podvod zaměřený na seniory, tentokrát šlo o tři sta tisíc

Další telefonát, kterým si chtěl neznámý pachatel přijít na pěkně tučný balík peněz na sebe nenechal dlouho čekat. Podvodníci přitom dokáží být velmi přesvědčiví a hrát na city.

Z domu, kde se scházeli narkomani, šlehaly v noci plameny

Klidnou službu překazil hasičům ze Semilska požár dvojdomku s pochybnou pověstí v obci Příkrý. Krátce po třetí hodině ranní zde byl ohlášen požár.

Masopust na Dlaskově statku vyvrcholí popravou

Každoročně je masopust v Dolánkách u Turnova plný zajímavých tradic. Letos proběhne masopust v sobotu 23. února. Na akci každoročně míří tisíce lidí.

Výstava plná vynálezů. V Semilech můžete vidět Petřinovu spirálu, forbesku i hektograf

Vynálezy osmi významných mužů ze Severních Čech můžete nyní obdivovat v semilském muzeu. Jejich přístroje ovlivnily významně nejen českou ale i celosvětovou historii a vědu.

Harrachovu pomůže úvěr, zaplatí tak velkou část pohledávky

Město Harrachov původně zvažovalo získat peníze na zaplacení pohledávky ze škrtů v rozpočtu, ale zastupitelstvo nakonec rozhodlo, že si půjčí od banky šest milionů korun.

FOTO, VIDEO: Policisté odhalili varnu pervitinu na Semilsku, akci Ropod připravovali půl roku

Případ, který nemá na Semilsku obdoby. Policistům z Toxi týmu Krajského ředitelství policie se podařilo zadržet devětadvacetiletého muže a jeho komplice, kteří společně v rodinném domku v obci Příkrý vyráběli pervitin. Hlavnímu podezřelému hrozí...

Vyrvaný kříž a ulomené prsty. Vandal poničil sousoší Křest Krista

Policisté pátrají po vnadalovi, který poničil sousoší Křest Krista v Bělé u Staré Paky z poloviny 19. století. Dílo je přitom velmi cenné, pochází z místní kamenosochařské dílny a je zapsáno na seznam kulturních památek.

Rokytničtí záchranáři dostanou úplně novou základnu, bude energeticky úsporná

Nové výjezdové základny se dočkají záchranáři v Rokytnici. Již tento rok by měla začít její výstavba. Náklady jsou odhadovány na 14 milionů korun.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.