sobota 18. ledna 2020 Vladislav

Semilsko

TIP NA VÝLET: Adrenalin i relaxace pod Sněžkou

Horské město ležící v srdci Krkonoš a v údolí řeky Úpy je ideálním místem pro sport i turistiku. Vydejte se s přáteli či rodinou na prodloužený víkend či týdenní dovolenou do Pece pod Sněžkou.

Revitalizace turnovského sídliště úspěšně pokračuje, skončit by měla příští rok

Po deseti letech by v příštím roce měla skončit rozsáhlá revitalizace sídliště u nádraží v Turnově. Letos se podařilo dokončit šestou a zároveň předposlední etapu.

Kraj nakoupí akcie jilemnické nemocnice. Díky tomu bude moci ovlivňovat rozsah péče i investice

Kraj plánuje zainvestovat do akcií jilemnické nemocnice. V následujících letech by tak kraj chce za akcie zaplatit přes 180 milionů korun. Peníze by měly pomoci nemocnici v rozvoji.

Turnovská školka Zborovská se dočká rozšíření, městu se podařilo získat dotaci

Díky evropské dotaci se v mateřské škole Zborovská v Turnově rozšíří oddělení pro děti do tří let. Celkem zde přibude šestnáct míst.

Severočeská vodárenská postaví v Příšovicích novou čističku

Severočeská vodárenská společnost (SVS) postaví v Příšovicích novou čistírnu odpadních vod. Ta současná, která je v provozu od roku 1985, je ve špatném technickém stavu a potřebám nestačí. Práce na nové čistírně by měly začít tento týden....

Turnov parkoviště za Vesnou nepostaví, vznikne místo něj odpočinková zóna

Nové parkoviště pro 50 aut v centru Turnova za Vesnou u Havlíčkova náměstí nakonec nevznikne. Starosta Tomáš Hocke (Nezávislý blok) novinářům řekl, že v zastupitelstvu nemá několik let připravovaný záměr dostatečnou podporu. Zastupitelé tam...

Zdroj žloutenky v Turnově hygienici neodhalili, nemocných stále přibývá

Hygienici zatím nenašli zdroj nákazy žloutenky typu A v Turnově, provedli 41 kontrol, z toho 25 v potravinářských podnicích. Nemocných stále přibývá, za poslední týden jich je o 13 více a ve spojení s Turnovem je tak už 60 případů.

TIP NA VÝLET: Na kole z Kořenova přes tři rozhledny do Jilemnice

Na pomezí západních Krkonoš a Jizerských hor najdete horskou obec Kořenov, odkud se vypravíme na dnešní cyklovýlet. Po cestě budete mít možnost navštívit například Maják Járy Cimrmana a prohlédnout si unikátní Metelkův betlém v Krkonošském muzeu....

Do Nádražní by se ještě před zimou měl vrátit asfalt i zeleň. Práce ale může hodně ovlivnit počasí

Mnohaměsíční práce na rekonstrukci ulice Nádražní v Turnově se pomalu ale jistě začínají blížit svému konci. Aktuálně se dokončuje úsek od Hotelu Beneš k odbočce na I/10.

Semilský paroháč se blíží. Můžete se těšit na pohádky, loutky ale taky představení o sebevraždě

Ve čtvrtek odstartuje již 21. ročník Semilského paroháče - přehlídky amatérských i profesionálních divadelních, loutkařských i hudební souborů. A program bude opravdu pestrý.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.