úterý 28. září 2021 Václav

Policie pátrala po studentce z Jilemnice. Našla ji v pořádku

, aktualizováno 11. září 2021, 18:02

Kriminalisté a vyšetřovatelé pátrali po třiadvacetileté studentce z Jilemnice na Semilsku. Našli ji v pořádku.

Policie kolem půl šesté informovala o tom, že dívku se podařilo najít za pomoci pátrací skupiny. „Ta byla složená převážně z psovodů a psů vycvičených k vyhledávání osob a pročesávala lesnatý terén  i louky v okolí  Jilemnice od dnešní desáté hodiny,“ informuje mluvčí policie Ivana Baláková.

Dívku se podařilo najít v sedmnáct hodin. Naštěstí je v pořádku.

Pohřešovaná dívka studuje vyšší odbornou školu v Hradci Králové, odkud včera přijela domů do Jilemnice kolem 13.30, popsala dříve Baláková. Zde si odložila své osobní věci i svůj mobil a odešla neznámo kam.

Od té doby se nikomu neozvala. Rodina měla tak strach o její zdraví i život, proto se obrátila na policii. Po odchodu navíc rodiče zjistili, že by si dívka možná chtěla ublížit. 

Do pátrání se zapojili i hasičští kynologové, kteří kvůli tomu přerušili účast na Mistrovství České republiky ve vyhledávání osob pomocí záchranných psů se zaměřením na sutinové a plošné vyhledávání. „Po domluvě složek IZS neprodleně vyjelo na místo události celkem 16 kynologů včetně technické podpory ze vzduchu - dronu HZS LK,“ informovali hasiči. 

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR, Jan Luxík

Štítky Liberecký, Jilemnice, pátrání, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.