Počasí dnes27 °C, zítra22 °C
Pondělí 15. července 2024  |  Svátek má Jindřich
Bez reklam

V České Lípě plánují stavbu restaurace Mc Donald’s a KFC, lidem se to nelíbí

V České Lípě plánují stavbu řetězce rychlého občerstvení Mc Donald’s a KFC, restaurace by měly stát u hlavního tahu I/9 u výjezdu z města na Nový Bor. Oba investoři mají zájem o městské pozemky.

Místním v okolí plánovaných restaurací se to ale nelíbí, obávají se zvýšené dopravy a znehodnocení svých nemovitostí. Zatím se jedná o záměr prodeje pozemků, řekl místostarosta Martin Brož (ANO). O případném prodeji by podle něj mělo zastupitelstvo jednat v létě.

Na pozemku vedle silnice I/9 za restaurací Yukon by měla být restaurace McDonald’s, firma má zájem o pozemek o rozloze zhruba 7000 metrů čtverečních. Nedaleko, u kruhového objezdu u benzinové pumpy by měla stát restaurace KFC, společnost chce pro stavbu koupit pozemek o rozloze zhruba 3000 metrů čtverečních. Řetězce chtějí postavit restaurace včetně příjezdových komunikací a parkovišť. Ve městě by oba řetězce měly nabídnout více než sto pracovních míst, a to včetně brigád pro studenty.

Řadě lidí z okolí plánovaných restaurací se záměr nelíbí, kritizovali ho zejména obyvatelé blízkého sídliště Lada, ale také vlastníci některých sousedních pozemků. Chtěli, aby město investorům nabídlo pozemky jinde nebo nevyužívané nemovitosti ve městě. Místostarosta ale upozornil, že investoři mají svou filozofii a o žádné brownfieldy zájem nemají. Radnice teď zveřejní záměr pozemky prodat, ucházet se o ně může kdokoliv, rozhodující bude nabídnutá cena.

Záměry obou řetězců postavit v České Lípě své restaurace vítám. Chápu, že ne každý do těchto restaurací chodí, většina z nás si ale jídlo z mekáče nebo kfc ráda dá. Rozšíříme ve městě nabídku možností, kam se jít najíst, vytvoříme nová pracovní místa, můžeme s restauracemi spolupracovat na různých akcích ve městě," řekla starostka Jitka Volfová (ANO). Nejbližší restaurace těchto řetězců jsou podle ní v Děčíně, Boleslavi nebo Liberci. "Věřím, že do nových restaurací nebudou chodit jen místní, ale zajedou si sem i lidé z blízkého okolí," dodala.

O restauraci Mc Donald’s se v České Lípě mluví už několik let. Developer GIBELOTTE dokonce už v roce 2011 pořídil pozemek na sídlišti Špičák u kruhového objezdu u prodejny Lidl se záměrem vybudovat tam restauraci Mc Donald’s. „Tento záměr byl zakotven i ve smlouvě jako podmínka prodeje pozemku. Do dneška ale nebyla podmínka splněna, a firma tak už zhruba deset let platí smluvní pokutu 500 korun za den," dodala mluvčí radnice Kristýna Kňákal Brožová.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto petice pro vzniku obchodů

Štítky ČR, stavby, gastro, trh, správa, Česká Lípa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

V České Lípě plánují stavbu restaurace Mc Donald’s a KFC, lidem se to nelíbí  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.