Počasí dnes12 °C, zítra9 °C
Pondělí 15. dubna 2024  |  Svátek má Anastázie
Bez reklam

Policie si posvítila na rychlé řidiče. Jeden jel v obci skoro stovkou

Na dodržování rychlosti se zaměřila policie při dopravně bezpečnostní akci v Libereckém kraji, která se odehrála 10. a 24. února. Policisté u 412 zkontrolovaných vozidel odhalili celkem 244 přestupků. Řidiči překračovali nejčastěji rychlost v obci.

Speciální kontrola proběhla s ohledem na skutečnost, že nedodržování rychlosti je dlouhodobě nejtragičtější příčinou dopravních nehod. Policisté kontrolovali také další povinnosti, které vyplývají ze zákonných předpisů souvisejících s provozem na pozemních komunikacích,“ vysvětlila krajská mluvčí Policie ČR Klára Jeníčková.

Dovolenou rychlost v obci překročilo ze všech kontrolovaných řidičů 126 z nich. Mimo obec jich nebylo o mnoho méně, osmdesát pět. Hříšníkům policisté rozdali pokuty za bezmála 359 400 korun.

Dalším nejčastějším přestupkem byla jízda ve voze, které nemá vyhovující technický stav. Tři řidiči nepoužili bezpečnostní pás, dva během jízdy telefonovali, čtyři usedli za volant pod vlivem alkoholu nebo návykové látky a jeden si vyjel bez řidičského oprávnění.

Nechyběli ani rekordmani. V obci Držkov byla jednomu řidiči naměřena po odečtu odchylky rychlost 99 km/h a v jednom případě mimo obec na silnici I/65 u Jablonce nad Nisou dokonce 163 km/h,“ přiblížila policejní mluvčí.

Za výše uvedené porušení předpisů hrozí řidičům správní tresty ve výši od 7 do 25 tisíc korun, zákaz činnosti na 6-8 měsíců a 6 bodů bodového hodnocení řidiče. 

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky kontrola, rychlost, akce, Policie ČR, Liberecký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Policie si posvítila na rychlé řidiče. Jeden jel v obci skoro stovkou  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.