sobota 16. ledna 2021 Ctirad

Silnice v Libereckém kraji jsou sjízdné opatrností, na některých leží zbytky sněhu

Silnice v Libereckém kraji jsou sjízdné opatrností. Od středních poloh je na vozovkách sníh či rozbředlé zbytky, silničáři varují i před námrazou. Místy jsou mlhy. Teploty byly ráno od minus tří do minus sedmi stupňů Celsia a nesněžilo, vyplývá z informací na webech silničářů a meteorologů.

Před rizikem námrazy varují cestáři i na rychlostní silnici 35 z Liberce na Prahu či silnici 13 přes Albrechtický kopec do Frýdlantu.

Hlavní tahy v kraji jsou převážně po ošetření mokré, zejména na Semilsku a Jablonecku ale na silnicích první třídy zůstávají ještě zbytky rozbředlého sněhu. Ujetá vrstva sněhu krytá posypem je na silnicích nižších tříd v Jizerských horách a západní části Krkonoš a také ve vyšších polohách silnic III. tříd na Českolipsku.

Podle předpovědi by přes den mělo být oblačno až polojasno s ojedinělými sněhovými přeháňkami. Odpoledne meteorologové očekávají polojasno až skoro jasno. Nejvyšší denní teploty budou mezi dvěma a minus jedním stupněm Celsia, na horách mezi minus čtyřmi až minus sedmi stupni.

Autoři

Štítky Liberec, Liberecký kraj, sníh, Silnice LK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.