Aktuálně

Dívenka nastoupila v Jablonci cestou na hudebku do špatného autobusu, pomohli strážníci více...

Čeká nás zatažený víkend s přeháňkami. Teploty půjdou nahoru více...

Policie zná příčinu diskotéky na Bílém Kameni. Šlo o závadu na mrazícím zařízení více...

Asfaltové hřiště na Králově Háji čeká proměna. Nadchnout má děti i jejich dozor více...

Prales na Ještědu se rozroste o 4,5 hektaru. Spolek vyjde výkup na milion více...

Pohotovosti převezmou zdravotní pojišťovny. O všechny v kraji ale nestojí více...

Liberec pracuje na zkvalitnění dopravy, letos provedl desítky oprav a modernizací

Autoři | Foto Michael Daněk

Dotační projekty pomáhají městu Liberec zlepšit dopravu i bezpečnost na silnicích. Letos tak byla úspěšně dokončena například modernizace světelné křižovatky a chodníku v ulici Kunratická, nebo osvětlení v Krajinské, Uralské a dalších ulicích.

V září by měl být navíc dokončen projekt s názvem Zavedení silniční meteorologie. Ten je financován z Operačního programu doprava. Tato novinka by měla zejména ušetřit náklady spojené s údržbou komunikací v zimních měsících. Díky aktuálním údajům budou moci silničáři lépe reagovat na momentální stav vozovek.

Na všech projektech se navíc podíleli i samotní obyvatelé. „Veřejnost se mohla k připravovaným akcím vždy vyjádřit prostřednictvím webu bezpecnadoprava.liberec.cz. Při následné realizaci jsme brali v potaz připomínky,“ sdělil vedoucí Odboru správy veřejného majetku David Novotný.

Příští rok by měl být uveden do provozu i Informační a navigační systém v Liberci. Tento projekt by měl usnadnit orientaci, cestování ale i parkovaní ve městě. Náklady na projekty týkající se meteorologie i navigačního systému pokryjí z velké části právě dotace.

Celkové náklady projektů připravovaných od roku 2015 se pohybují okolo 84 000 korun. „Město očekává zisk dotací cca 55 milionů korun,“ řekl náměstek Tomáš Kysela. Podle něj jsou i drobnější projekty pro město důležité, jelikož pomáhají zvýšit bezpečnost dopravy. „V této oblasti město již pracuje na zlepšení situace v osmnácti lokalitách,“ dodal Kysela.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky dotace, Liberec, opravy, doprava, projekt, David Novotný

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.